راه های تصفیه خون

طبق گفته ی بهترین متخصص اکوکاردیوگرافی قلب همواره راه های تصفیه خون برای ما بسیار می باشد اما در این مطلب قصد داریم مهم ترین آن ها را برای تان بازگو نماییم با ما همراه باشید تا به بررسی این راه ها بپردازیم.

همان طور که می دانید خون عامل انتقال دهنده ی مواد اصلی و مهم در بدن می باشد.خون همواره مقدار زیادی اکسیژن و قند چربی ها … را از بافتی به بافت دیگر انتقال می دهد که برای ما این امر بسیار مهم می باشد.

در واقع شما برای این که بخواهید بدن شاداب تر و با انرژی تری داشته باشید حتما باید کارهایی را انجام دهید که در ادامه برخی از این عوامل را برای تان بیان خواهیم کرد.

تصفیه ی خون از طریق رژیم غذایی

شما با استفاده از رژیم غذایی مناسب می توانید خون تان را تصفیه نمایید. اما شاید شما اولین سوالی که به ذهن تان می آید این است که رژیم غذایی مناسب برای تصفیه ی خون باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ پیش نهاد ما این است که ادامه ی این مطلب را با دقت مطالعه نمایید در صورتی که بعد از خواندن ادامه ی این مطلب برای تان سوالی باقی ماند می توانید در ادامه ی همین مطلب از دکتر زهرا جوزانی کهن پاسخ تان را دریافت نمایید.

نوشیدن آب از سریع ترین راه های تصفیه خون

یکی از اصلی ترین عناصر ما در زندگی آب می باشد. شما برای این که بخواهید بدن سالم تر و شاداب تری داشته باشید حتما باید از نوشیدن آب کافی بهره ببرید. طبق گفته ی پزشکان شما باید به طور متوسط روزانه 8 عدد لیوان آب بنوشید. همان طور که می دانید همواره کلیه ها وظیفه ی تصفیه ی بدن از سموم و تصفیه خون را بر عهده دارند شما با نوشیدن آب کافی به کلیه های تان کمک می کنید که سموم بیشتری را از بدن تان دفع نمایند همین امر باعث می شود شما از تندرسی بیشتری برخوردار شوید.

سبزیجات

تحقیقات نشان داده است افرادی که روزانه از سبزیجات استفاده می کنند اختلالات کم تری نسبت به افرادی که از سبزیجات استفاده نمی کنند در بدن شان نمایان شده است. همین امر باعث می شود شما به مصرف سبزیجات به طور روزانه به عنوان یکی از راه های تصفیه خون روی بیاورید.

سبزیجات با توجه به این که از فیبر های کافی برخوردار می باشند به سلامت اندام های بدن تان کمک بسیار بزرگی خواهند کرد.

میوه جات

تا به این جای متن برخی از راه های تصفیه خون را برای تان توضیح دادیم در ادامه به بررسی برخی عواملی دیگر نیز می پردازیم.

یکی دیگر از عواملی که به عنوان سریع ترین راه تصفیه خون نقش اساسی دارد مصرف میوه جات می باشد.همان طور که می دانیم تقریبا تمام میوه هایی که در طبیعت یافت می شود از نظر غذایی برای مان بسیار اهمیت دارند،اما در ادامه برخی از میوه هایی که به تصیفه ی خون مان کمک می کند برای تان بیان می کنیم.

هندوانه ،خیار ،گوجه فرنگی ، پرتقال، کاهو، انار،لیموترش و … سریع ترین راه تصفیه خون از طریق مصرف میوه جات می باشند به گونه ای که به سلامت شما کمک بزرگی خواهد کرد.اما این نکته را نیز باید برای تان یادآوری کنیم که نباید تنها شما از این نوع میوه ها مصرف نمایید چرا که دیگر میوه ها هم این  ویتامین های مهم را دارا هستند

مصرف سیر سریع ترین راه تصفیه خون

همواره سیر دارای ارزش غذایی بسیاری می باشد.به عنوان نمونه یکی از فواید مصرف سیر این است که شما با مصرف سیر به طور خام یا اضافه کردن به غذا به عنوان چاشنی باعث می شوید کلسترول خون تان کاهش یابد و هم چنین می تواند فشار خون تان را کاهش دهد.

همان طور که می دانید در صورتی که فشار خون تان بالا باشد احتمال این که به کلیه های تان آسیب وارد شود بسیار زیاد است شما با مصرف سیر می توانید خطر آسیب به کلیه های تان را نیز کاهش دهید.

تا این جای متن برای شما برخی از راه های تصفیه خون را بیان کردیم امیدواریم این مطلب به اندازه ی کافی برای تان آموزنده و مفید قرار گرفته شده باشد.

همان طور که در ابتدای متن بیان کردیم همواره روش های مختلف دیگری برای تصفیه خون وجود دارد.در این متن مهم ترین این عوامل را برای تان بیان کردیم،در صورتی که برای شما سوالی پیش آمده است می توانید از در انتهای این مطلب در قسمت نظرات کاربران از بهترین متخصص قلب بپرسید.

برای یافتن مراکز انجام اکو قلب می توانید از قسمت های مربوطه اقدام نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =