قلب

تشخیص حمله قلبی

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

نحوه تشخیص حمله قلبی

برای تشخیص بیماری قلبی نیاز است که با توجه به توصیه های پزشک خود به مراکز انجام اکو قلب رفته و بررسیهای لازم را انجام دهید.

در حالت ایده آل، پزشک شما باید در طول معاینات فیزیکی منظم شما را از نظر عوامل خطر که می تواند منجر به حمله قلبی شود  مورد بررسی قرار دهد.

اگر در شرایط اضطراری برای علائم سکته قلبی هستید از شما در مورد علائم سوال می شود و فشار خون، نبض و درجه حرارت را بررسی می کنند. شما در مراکز انجام اکو قلب، به یک مانیتور قلب متصل خواهید شد و بررسیهایی خواهید داشت تا ببینید آیا دچار بیماری قلبی شده اید.

آزمایش تشخیص حمله قلبی

نوار قلب- این اولین کاری است که برای تشخیص حمله قلبی انجام میشود. در مراکز انجام اکو قلب هم ابتدا‌نوار قلب گرفته میشود. در زمان انجام نوار قلب الکترود به سینه و اندام شما متصل می شود. سیگنال ها به صورت امواج نمایش داده شده و بر روی مانیتور یا چاپ روی کاغذ ثبت می شوند. نوار قلب ممکن است نشان دهد که حمله قلبی رخ داده یا در حال پیشرفت است.

آزمایش خون- پروتئین های خاصی از قلب پس از آسیب قلبی ناشی از حمله قلبی به آرامی به خون شما نشت می کنند. در اورژانس نمونه خون شما را برای بررسی این پروتئین ها یا آنزیم ها می گیرند.

بیشتر بخوانید : تشخیص بیماری دریچه قلب

حمله قلبی

آزمایشات تکمیلی

اگر سکته قلبی داشته اید یا دارید پزشکان اقدامات فوری را برای درمان بیماری شما انجام می دهند. همچنین ممکن است این آزمایش های اضافی را انجام دهید.

عکس برداری از قفسه سینه- تصویر اشعه ایکس از قفسه سینه به پزشک اجازه می دهد تا اندازه قلب و عروق خونی آن را بررسی کرده و وجود مایع در ریه های شما را جستجو کند.

اکوکاردیوگرام با امواج صوتی (اولتراسوند) تصاویری از قلب متحرک ایجاد می کند- پزشک شما می تواند از این آزمایش استفاده کند تا ببیند که چگونه حفره ها و دریچه های قلب شما خون را از قلب شما پمپ می کنند. اکوکاردیوگرام می تواند به تشخیص آسیب ناحیه ای از قلب شما کمک کند و می تواند باعث تشخیص حمله قلبی شود.

کاتتریزاسیون کرونر (آنژیوگرافی)- یک رنگ مایع از طریق یک لوله باریک و بلند (کاتتر) به عروق قلب شما تزریق می شود که از طریق یک شریان، معمولا دردست یا کشاله ران شما، به شریان های قلب شما هدایت می شود. این رنگ باعث می شود که رگ ها در اشعه ایکس قابل مشاهده باشند و نواحی انسداد را آشکار کند.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
روش های درمان تنگی دریچه میترال

CT قلب یا MRI. این آزمایشات تصاویری از قلب و سینه شما ایجاد می کند.اما ابتدا شما باید به  مراکز انجام اکو قلب مراجعه کنید. در سی تی اسکن قلب از اشعه ایکس استفاده می شود. MRI قلب از یک میدان مغناطیسی برای ایجاد تصاویری از قلب شما استفاده می کند.

در هر دو آزمایش شما روی میز دراز کشیده در داخل یک دستگاه لوله ای بلند قرار می گیرید. هر یک می تواند برای تشخیص مشکلات قلبی از جمله میزان آسیب ناشی از حملات قلبی مورد استفاده قرار گیرد. پس از تشخیص بیماری قلبی ، شما می توانید در ادامه دارو ها و درمان آن را نیز مطالعه کنید

بیشتر بخوانید : التهاب عضله قلب چیست

جراحی قلب

داروهای درمان سکته قلبی

آسپرین در حمله قلبی چه تاثیری دارد؟ ممکن است به شما بگویند که آسپرین مصرف کنید یا پرسنل فوریت های پزشکی ممکن است فورا آسپرین به شما بدهند. آسپرین انعقاد خون را کاهش می دهد. بنابراین به حفظ جریان خون از یک شریان تنگ کمک می کند.

ترومبولیتیک ها- این داروها که به آنها حل کننده لخته خون نیز گفته می شود به حل یک لخته خون کمک می کند . اگر بتوانید فورا بعد از حمله قلبی داروی ترومبولیتیک تزریق کنید احتمال زنده ماندن شما بیشتر خواهد بود و کمتر دچار آسیب قلبی خواهید شد.

عوامل ضد پلاکت- پزشکان اورژانس ممکن است داروهای دیگری را که به عنوان مهارکننده تجمع پلاکت شناخته می شوند به شما بدهند تا از لخته شدن جدید جلوگیری کرده و لخته های موجود بزرگتر نشود.

سایر داروهای ضد انعقاد خون- به احتمال زیاد داروهای دیگری مانند هپارین به شما داده می شود تا خون شما احتمال ایجاد لخته در آن کمتر شود. هپارین از طریق IV یا تزریق زیر پوست شما تجویز می شود.

مسکن ها- ممکن است به شما مسکنی مانند مورفین داده شود.

نیتروگلیسیرین- این دارو که برای درمان درد قفسه سینه (آنژین) استفاده می شود می تواند با گشاد شدن عروق خونی به بهبود جریان خون در قلب کمک کند.

مسدود کننده های بتا- این داروها به شل شدن ماهیچه های قلب، کاهش ضربان قلب و کاهش فشار خون کمک کرده و کار قلب را آسان تر می کند. مسدود کننده های بتا می توانند میزان آسیب عضلات قلب را محدود کرده و از حملات قلبی آینده جلوگیری کنند .

مهار کننده های ACE این داروها فشار خون را کاهش داده و فشار بر قلب را کاهش می دهند.استاتین ها- این داروها به کنترل کلسترول خون شما کمک می کند.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
جلوگیری از گرفتگی رگ قلب

بیشتر بخوانید : افزایش سن و قلب

ارتباط با ما

ممنون از اینکه تا اینجای مقاله ما را همراهی کردید ، شما عزیزان می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

تلفن همراه:

09109977733

شماره تماس:

22060026 – 22075535 – 22378059

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 13 =