تشخیص بیماری دریچه قلب

تشخیص بیماری دریچه قلب

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

نحوه تشخصی بیماری دریچه قلب

تشخیص بیماری دریچه قلب- برای تشخیص بیماری دریچه قلب پزشک ممکن است علائم و نشانه های شما را ارزیابی کرده و معاینه فیزیکی انجام دهد. در معاینه فیزیکی، پزشک احتمالاً به سوفل قلب گوش می دهد، زیرا این می تواند نشانه ای از وضعیت دریچه قلب باشد.

ممکن است پزشک چندین آزمایش برای تشخیص وضعیت شما تجویز کند که می توانید برای آزمایش به بهترین متخصص اکوکاردیوگرافی قلب مراجعه نمایید.

التهاب عضله قلب

آزمایشات مربوط به بیماری دریچه قلب

آزمایشات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اکوکاردیوگرافی

شما می توانید به بهترین متخصص اکوکاردیوگرافی قلب مراجعه نمائید. در این آزمایش امواج صوتی که از دستگاهی شبیه به چوبدستی (مبدل) روی قفسه سینه شما به قلب شما هدایت می شود، تصاویر ویدئویی از قلب درحال حرکت را تولید می کند.

این آزمایش ساختار قلب، دریچه های قلب و جریان خون را در قلب شما ارزیابی می کند. اکوکاردیوگرام به پزشک کمک می کند تا دریچه های قلب و نحوه عملکرد آنها را از نزدیک ببیند.

پزشکان ممکن است نوع دیگری از اکوکاردیوگرام را انجام دهند که به آن اکوکاردیوگرام مری می گویند. این آزمایش به پزشکان این امکان را می دهد تا دریچه های قلب را از آنچه با اکوکاردیوگرام معمولی امکان پذیر است، دقیق تر مشاهده کنند و بتوانند بهتر بیماری دریچه قلب را تشخیص دهند.

بیشتر بخوانید : التهاب عضله قلب چیست؟

نوار قلب

در این آزمایش، سیم (الکترود) متصل به پد روی پوست شما، تکانه های الکتریکی قلب شما را اندازه گیری می کند. نوار قلب می تواند حفره های بزرگ قلب، بیماری های قلبی و ریتم های غیرطبیعی قلب را تشخیص دهد. برای این آزمایش می توانید به بهترین متخصص اکوکاردیوگرافی قلب در تهران مراجعه نمایید.

عکس برداری از قفسه سینه با اشعه ایکس می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ شدن قلب کمک کند، که می تواند نشان دهنده انواع خاصی از بیماری دریچه قلب باشد. همچنین اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشکان در تعیین وضعیت ریه های شما کمک کند.

بیماری دریچه قلب

MRI قلب

MRI قلب از میدان های مغناطیسی  برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب شما استفاده می کند. این آزمایش ممکن است برای تعیین شدت بیماری شما و اندازه و عملکرد حفره های تحتانی قلب (بطن ها) مورد استفاده قرار گیرد.

تست های ورزشی یا تست های استرس- تست های مختلف ورزشی به سنجش میزان تحمل فعالیت شما و نظارت بر پاسخ قلب شما به اعمال بدنی کمک می کند. اگر قادر به ورزش نیستید، ممکن است از داروهایی برای تقلید تأثیر ورزش بر قلب استفاده کنند.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
نقایص مادرزادی قلب مانند سوراخ قلب

بیشتر بخوانید : انفارکتوس حاد میوکارد چیست؟

کاتتریزاسیون قلبی

این آزمایش اغلب برای تشخیص بیماری دریچه قلب استفاده نمی شود، اما اگر سایر آزمایشات قادر به تشخیص این بیماری یا تعیین شدت آن نباشند، ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

در این روش، یک پزشک یک لوله نازک (کاتتر) را از طریق رگ خونی در دست یا کشاله ران شما عبور می دهد و آن را به یک شریان در قلب شما هدایت می کند و رنگ را از طریق کاتتر تزریق می کند تا شریان را با اشعه ایکس قابل مشاهده کند. این یک تصویر دقیق از عروق قلب شما و نحوه عملکرد قلب شما در اختیار پزشک قرار می دهد. همچنین می تواند فشار داخل حفره های قلب را اندازه گیری کند.

درمان بیماری دریچه قلب به شدت بیماری شما بستگی دارد، در صورت مشاهده علائم و نشانه ها و بدتر شدن وضعیت شما ممکن است پزشک با ملاقات های منظم پیگیری وضعیت شما را پیشنهاد کند. همچنین ممکن است پزشک تغییر سبک زندگی و مصرف دارو برای درمان علائم را توصیه کند.

افزایش سن و قلب

ممکن است در نهایت برای ترمیم یا تعویض دریچه قلب بیمار نیاز به جراحی دریچه قلب داشته باشید. پزشکان ممکن است جراحی دریچه قلب را توصیه کنند حتی اگر علائم را تجربه نمی کنید، زیرا ممکن است از عوارض جلوگیری کرده و نتایج را بهبود بخشد. در صورت نیاز به جراحی برای بیماری قلبی دیگر، پزشک ممکن است دریچه بیمار را همزمان تعمیر یا تعویض کند.

جراحی دریچه قلب معمولا از طریق برش در قفسه سینه انجام می شود. گاهی اوقات پزشکان ممکن است جراحی قلب را با حداقل تهاجم انجام دهند که شامل استفاده از برش های کوچکتر نسبت به مواردی است که در جراحی قلب باز استفاده می شود.

بیشتر بخوانید : cpr چیست؟

در برخی از مراکز پزشکی، پزشکان ممکن است جراحی قلب با روبات انجام دهند، نوعی جراحی قلب با حداقل تهاجم که در آن جراحان از ابزارهای روباتیک برای انجام این عمل استفاده می کنند.

پزشکان همچنین ممکن است از روش های کمتر تهاجمی برای ترمیم دریچه های خاص با استفاده از لوله های بلند و نازک (کاتتر) در برخی افراد استفاده کنند.

این رویه ها می تواند شامل استفاده از کلیپس یا سایر دستگاه ها باشد. در برخی موارد می توان دریچه ها را در طی عمل از طریق کاتتر تعویض کرد. پزشکان به مطالعه روش های کاتتر برای ترمیم یا تعویض دریچه های قلب ادامه می دهند.

جمع بندی در مورد بیماری دریچه قلب

در این مقاله ما سعی کردیم ، که به ساده ترین شکل ممکن نحوه تشخیص بیماری دریچه قلب و همچنین برخی از آزمایشات مربوط به آن را توضیح دهیم ، امیدواریم که از این مقاله لذت کافی را برده باشید و جهت دریافت مشاوره های رایگان در زمینه قلب می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
تشکیل پرونده توسط متخصص قلب چه مراحلی را طی خواهد کرد؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 8 =