سیر کلی بیماری های قلبی

سیر کلی بیماری های قلبی

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

سیر کلی بیماری های قلبی :این روزها بیماری های قلبی جزو بیماری های رایج به حساب می آیند. علت آن هم فشار استرس و سبک زندگی غلط در مردم است. همین باعث شده که خیلی‌ ها به مشکلات و بیماری های قلبی دچار شوند اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که روند یا سیر کلی بیماری ها چگونه است.

اگر می خواهید اطلاعات کلی در این زمینه به دست بیاورید، بهتر است که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و یک سری اطلاعات پایه در مورد بیماری های قلبی داشته باشید و بعد در صورت نیاز به بهترین دکتر قلب تهران مراجعه کنید.

سیر کلی بیماری های قلبی

عوامل خطر زیادی هستند که می‌ توانند احتمال ابتلا به بیماری قلبی را هم در خانم ها و هم آقایان افزایش دهند که در چنین حالتی پوشش داخلی عروق کرونر، دچار التهاب و تحریک می شود. بعد از اینکه مدت زمانی سپری می شود، کلسترولی که داخل گردش خون وجود دارد، در نواحی ملتهب تجمع پیدا می‌ کند و موادی به نام پلاک را تشکیل می‌ دهد. این پلاک بعد از مدتی رشد می کند و باعث باریک شدن قطر عروق و شریان می شود.

اگر شریان و عروق به اندازه  ۵۰ درصد باریک بشود، جریان خون به حدی کاهش پیدا می‌‌کند که علائمی مانند قلب درد به وجود می‌ آید که در چنین حالتی احتمالاً پزشک شما را به مراکز انجام اکو قلب تهران بفرستد تا دقیقا وضعیت تان بررسی شود.

در بعضی از شرایط هم پلاک یا مواد تجمع یافته حاصل از کلسیم ممکن است دچار پارگی شود. در چنین حالتی لخته خون در عروق کرونر به وجود می‌ آید. این اتفاق آسیب زننده است و می‌ تواند به طور کامل عروق را مسدود کند. همین باعث می شود که دیگر خون حاوی اکسیژن و مواد مغذی به عضله قلب نرسد و بافت قلب کم کم شروع به مردن کند که در چنین حالتی حمله قلبی یا سکته قلبی اتفاق می‌افتد.

اگر این وضعیت تحت کنترل، شناسایی، تشخیص و درمان قرار نگیرد، آن قسمت از قلب که آسیب دیده نمی تواند دوباره زنده شود و کار عادی خودش را پیش ببرد و در نهایت به طور کامل از بین می رود و یک بافت آسیب دیده جایگزین آن بافت مرده می شود و در طولانی مدت توانایی گردش خون، پمپاژ و عملکرد طبیعی قلب با افت زیادی روبرو می‌ شود و وضعیتی به نام کاردیومیوپاتی ایسکمیک به وجود می آید.

این وضعیت باعث می شود که قلب خون رسانی کافی نداشته باشد، دچار تحریک‌پذیری می شود و همین عامل باعث ایجاد یک سری تکانه های الکتریکی که در قلب وجود دارند خواهد شد که حالت طبیعی ندارند. همین باعث می‌شود ضربان قلب نرمال فرد دچار اختلال شود و آریتمی یا ضربان قلب نامنظم و غیرطبیعی در قلب بوجود بیاید و وضعیتی به نام فیبریلاسیون بطنی هم رخ می دهد. گاهی اوقات آریتمی قلبی می تواند منجر به مرگ ناگهانی قلب هم بشود.

پس تحت کنترل گرفتن آن اهمیت بسیار زیادی دارد. با تمام توضیحاتی که در مورد سیر کلی بیماری های قلبی برای شما دادیم، باز هم تاکید می‌ کنیم که شما می توانید به فوق تخصص آنژیوگرافی در تهران مراجعه کنید. سایت ما با نظارت دکتر جوزانی در این زمینه اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار می دهد تا از بدتر شدن وضعیت جلوگیری کنید.

سیر کلی بیماری های قلبی

جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی

خوشبختانه راه های زیادی برای پیشگیری و جلوگیری از بیماری های قلبی وجود دارد و مهمترینش این است که سبک زندگی خود را تغییر دهید. یعنی وزن خود را کنترل کنید، رژیم غذایی سالم استفاده کنید و به طور منظم فشارخون، دیابت و سطح کلسترول را بررسی کنید اما مهمترین عامل موثری که می توانیم به شما معرفی کنیم، ورزش است که به شدت در جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی تاثیر گذار است.

کلام آخر

بیماری‌ های قلبی عروقی جزو بیماری های رایج شناخته می شوند و شما باید تا حد ممکن از آنها جلوگیری کنید و راه های موثر را در پیش بگیرید تا به مشکلات سخت دچار نشوید. ما در این مقاله راجع به سیر کلی بیماری های قلبی با شما صحبت کردیم و اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار داده ایم تا بتوانید جلوی این اتفاق را بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفت =