درد قفسه سینه ناشی از معده

درد قفسه سینه ناشی از معده

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

درد قفسه سینه در بسیاری از موارد، ناشی از مشکلات قلبی است. اما در برخی موارد نیز می‌تواند ناشی از مشکلات معده باشد. درد قفسه سینه ناشی از معده می‌تواند به دلیل گازهای معده، سوء هاضمه، التهاب معده و یا زخم معده رخ دهد. علائم این نوع درد شامل سوزش و درد در قسمت بالای شکم، تهوع، استفراغ، سرگیجه و درد در قفسه سینه هستند.

به عنوان یکی از علائم مشکلات قلبی،  درد، فشار و سنگینی در قفسه سینه، درد در بازوی چپ، گردن، فک و سر نیز می‌باشد. در صورتی که بیماران اینگونه علائم را تجربه کنند، باید به سرعت به بهترین دکتر قلب تهران مراجعه کنند.

علل و علائم درد قفسه سینه ناشی از معده

علل و علائم درد قفسه سینه ناشی از معده

درد قفسه سینه ناشی از معده می‌تواند به دلیل مشکلات گوارشی، از جمله رفلاکس معده، زخم معده، التهاب معده و یا نفخ معده به وجود آید. همچنین، استرس و اضطراب نیز می‌تواند باعث بروز این نوع درد شود. علائم درد قفسه سینه ناشی از معده شامل سوزش در قفسه سینه، درد ، احساس سنگینی در قفسه سینه می‌شود.

روش های تشخیص درد قفسه سینه ناشی از معده

برای تشخیص درست علت درد قفسه سینه، پزشک ممکن است از روش های تصویربرداری مانند انجام اکوکاردیوگرافی، آزمایش خون و …استفاده کند. همچنین، انجام آزمایش های تشخیصی مانند آزمایش هلیکوباکتر پیلوری، و یا اندوسکوپی نیز می‌تواند به تشخیص درست علت درد قفسه سینه کمک کند. در صورت بروز هرگونه درد قفسه سینه، بهتر است به فوق تخصص انژیوگرافی در تهران مراجعه کرده و تشخیص درست علت درد را از او بگیرید.

تفاوت های درد معده و قلب

بسیاری از افراد ممکن است از تفاوت بین درد معده و درد قلبی آگاهی کافی نداشته باشند. درد قلبی ممکن است به دلیل عدم رسیدن خون به عضله قلبی بوجود آید، در حالی که درد معده معمولا به دلیل تحریک دیواره معده یا روده ایجاد می شود. درد قلبی امکان دارد به سمت دست چپ، بازو چپ، گردن، فک، پشت و یا شانه ها انتشار پیدا کند، در حالی که درد معده معمولا در ناحیه بالای شکم و پایین قفسه سینه حس می شود.

رابطه بین درد معده و قلب

گاهی افراد ممکن است با درد قفسه سینه ناشی از مشکلات گوارشی اشتباه گیرندو فکر نکنند که دردشان ناشی از حمله قلبی است. در این موارد، بهتر است به مراکز اکو قلب تهران مراجعه کنند تا تشخیص درستی برای دردشان گذاشته شود. افرادی که دچار درد معده هستند، ممکن است با درد قفسه سینه نیز مواجه شوند.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
پاکسازی عروق با خوراکی (2)

علائمی مانند تیر کشیدن، سوزش، سفت شدن در ناحیه بالای شکم و پایین قفسه سینه ممکن است نشانه مشکلات گوارشی باشند. با این حال، افرادی که درد قفسه سینه شدیدی دارند، باید به پزشک خود مراجعه کنند تا احتمال حمله قلبی را نیز بررسی کند.

روش های پیشگیری و درمان

برای پیشگیری از درد معده و قلب، بهتر است از مواد غذایی سنگین و چربی پرهیز کرده و رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید. همچنین، مصرف داروهایی که محرک معده هستند، مانند قهوه، تنباکو و الکل را کاهش دهید. در صورت داشتن درد معده و قفسه سینه، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا تشخیص درستی برای درمان دردتان به کار گرفته شود.

پیشنهاد ویژه: بهترین مراکز اکو قلب تهران

روش های پیشگیری و درمان

سخن پایانی

درد قفسه سینه ناشی از معده ممکن است با درد قلبی شباهت داشته باشد ولی علائم آن متفاوت است. گاهی اوقات می‌تواند به دلیل نفخ معده، سندروم روده تحریک پذیر، غذاهای خاص، بیماری‌های معده و یا استفاده از داروهای خاصی ایجاد شود.

علائم درد قفسه سینه ناشی از معده شامل سوزش سر دل، درد در قفسه سینه یا تیرکشیدن، تهوع، استفراغ،  هستند. در صورتی که شما به هر یک از این علائم دچار شدید، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید تا درد قفسه سینه ناشی از معده به طور دقیق تشخیص داده شود و درمان مناسب را برای آن انجام دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =