انتخاب بهترین متخصص قلب

انتخاب بهترین متخصص قلب چه تاثیری در روند بهبود بیمار دارد؟

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

انتخاب بهترین متخصص قلب یک مسئله مهم است چرا که یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین اندام‌های داخلی بدن انسان قلب است که عملکرد صحیح بدن از مغز تا سایر اندام‌ها، به طور مستقیم تحت تاثیر عملکرد و خون‌رسانی مناسب قلب می‌باشد. وظیفه اصلی این اندام مهم، پمپاژ خون و خون‌رسانی به تمامی قسمت‌های بدن است و هر گونه اختلالی در روند کارکرد قلب می‌تواند موجب اختلال در سایر اندام‌ها شود.

با توجه به اهمیت این اندام و نقش آن بر سلامت بدن، درمان بیماری‌های مربوط به آن نیز از اهمیت ویژه‌ای برخورداراست. درمان بیماری‌های مربوط به قلب بر عهده پزشک متخصص قلب و عروق است. بهترین متخصص قلب و عروق به تشخیص و ارزیابی و درمان بیمارانی می‌پردازد که درگیر حملات و نارسایی‌های قلبی و عروقی می‌شوند.

انتخاب بهترین متخصص قلب چه تاثیری در روند بهبود بیمار دارد؟

انواع بیماری‌های قلبی

بیماری‌های قلبی و عروقی از شایع‌ترین علل مراجعه بیماران به مراکز درمان می‌باشد و می‌توان گفت که طیف وسیعی از بیما‌ری‌ها را در بر می‌گیرند. در ادامه یکسری از بیماری‌های قلبی و عروقی که نیازمند درمان توسط متخصص قلب و عروق می‌باشند آورده شده است. این بیماری‌ها شامل:

 • آریتمی قلبی یا ضربان نامنظم قلب: این بیماری علت‌های مختلفی مانند فیبریلاسیون دهلیزی دارد که نیازمند تشخیص و درمان توسط بهترین متخصص قلب می‌باشد.
 • آنژین: این بیماری شامل درد در قفسه سینه است که به علت تنگی عروق کرونر می‌باشد.
 • سوفل قلبی یا صدای اضافی قلبی: این بیماری معمولا نتیجه تنگ شدن و یا نشت دریچه‌های قلبی می‌باشد. معمولا بهترین پزشک متخصص قلب آزمایشاتی را برای تشخیص سوفل قلب انجام می‌دهد.
 • کاردیومیوپاتی یا بیماری عضله قلب: در اثر این بیماری قلب نمی‌تواند جریان خون کافی را برای اعضای بدن فراهم کند و فرد دچار نارسایی قلبی است.
 • سکته قلبی یا بیماری ترومبوز عروق کرونر: این بیماری شامل تشکیل لخته در عروق قلب می‌باشد که غالبا همراه با کلسترول بالا و فشار خون بالا می‌باشد.
 • بیماری‌های مادرزادی قلبی: بیماری‌های مادرزادی قلبی مختلفی مانند وجود سوراخ در قلب و غیره وجود دارند و بهترین متخصص قلب می‌تواند به بهبود روند زندگی فرد از کودکی تا بزرگسالی کمک دهد.
 • بیماری‌های عروقی و ادم: که شامل تصلب شرایین، ورم وریدی، آتروما و تجمع مایعات می‌باشند.

بیشتر بخوانید: بهترین متخصص انژیوگرافی قلب

انتخاب بهترین متخصص قلب چه تاثیری در روند بهبود بیمار دارد؟

بهترین متخصص قلب ابتدا با انجام معاینه قلب و انجام آزمایشات تخصصی، پس از تشخیص نوع بیماری، جهت درمان بیماری‌های مختلف قلبی از روش‌های متفاوتی استفاده می‌کند. این روش‌ها می‌توانند شامل آنژیوپلاستی، استنت گذاری، کاتتریزاسیون قلب، قرار دادن ضربان ساز، ولووپلاستی، ترومبکتومی و غیره باشند.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
بهترین دکتر قلب

معیارهای انتخاب بهترین متخصص قلب

در انتخاب بهترین متخصص قلب باید دقت لازم را داشت تا مراحل تشخیص، ارزیابی و درمان بیماری قلبی به راحتی سپری شوند.

 • به طور یقین مرحله اول انتخاب بهترین متخصص قلب پرس و جو و تحقیق است.
 • مرحله بعدی در انتخاب بهترین متخصص قلب بررسی و ارزیابی مدارک و تخصص پزشکی وی می‌باشد.
 • گام بعدی نحوه برخورد و رفتار حرفه‌ای پزشک متخصص با بیماران است، چرا که ارتباط پزشک با بیمار بسیار مهم است و در روند درمان تاثیر به سزایی دارد.
 • نکته مهم دیگر در انتخاب بهترین متخصص قلب، توانایی تشخیص دقیق و صحیح عارضه نارسایی قلبی و سایربیماریهای قلبی است، که می‌تواند در روند درمان تاثیر مثبت و موثری داشته باشد.
 • یکی دیگر از نکات مهم و اصلی برای انتخاب بهترین متخصص قلب، خدمات و تجهیزات کلینیکی است که متخصص قلب در آن فعالیت می‌کند.

بیشتر بخوانید: بهترین متخصص اکوکاردیوگرافی قلب

انتخاب بهترین متخصص قلب چه تاثیری در روند بهبود بیمار دارد؟

ویژگیهای بهترین متخصص قلب

بهترین متخصص قلب باید به خوبی برای بیمار خود، هم در زمینه معاینه و هم در روند درمان وقت بگذارد. به این صورت‌ که با حوصله به حرف‌های بیمار گوش دهد و بیمار را به طور دقیق معاینه نماید.

همچنین بهترین متخصص قلب باید وضعیت بیمار تا زمان بهبودی کامل وی را تحت نظر داشته باشد و با او همراه باشد. بعلاوه بهتر است بهترین متخصص قلب از درخواست آزمایشات و تست‌های غیر ضروری بپرهیزد. در کل ایجاد حس آرامش و اطمینان توسط بهترین متخصص قلب برای بیمار در بهبود روند درمان بسیار موثر است.

بیشتر بخوانید: مراکز انجام اکو قلب

تاثیر بهترین متخصص قلب بر روند بهبودی بیمار قلبی

انتخاب بهترین متخصص قلب موجب صرفه جویی در زمان و هزینه و بهبود سریع بیماری می‌شود. از آنجاییکه زمان در درمان بیماری‌های قلبی بسیار مهم است و تلف نکردن زمان برای بیماران قلبی حیاتی است، انتخاب یک پزشک حاذق و متخصص منجر به حفظ جان بیمار می‌شود. بعلاوه انتخاب بهترین متخصص قلب که دارای سابقه خوب و توانمندی بالا باشد تاثیر زیادی بر روند درمانی بیماری قلبی و عروقی بیمار دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + پنج =