هزینه های قلب مصنوعی

هزینه پیوند قلب مصنوعی در ایران چقدر تمام می شود؟

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

قلب مصنوعی یک وسیله مصنوعی است که برای جایگزینی قلب بیولوژیکی اولیه در بدن کاشته می شود. هزینه پیوند قلب مصنوعی شامل هزینه های عمل جراحی، دستگاه و ادامه مراقبت های پزشکی است. این دستگاه از یک پمپ قلب متمایز است ، که یک دستگاه خارجی است که برای بهبود عملکرد قلب توسط بهترین متخصص قلب ممکن است توصیه شود.

همچنین، پمپ قلب برای استفاده بیش از چند ساعت مناسب نیست، در حالی که برای قلب مصنوعی رکورد فعلی 17 ماه است. این جایگزینی مصنوعی برای قلب پستانداران  (معمولا انسان) ، یکی از اهداف طولانی مدت پزشکی مدرن است. اگرچه قلب از نظر مفهومی یک اندام ساده است (اساسا ماهیچه ای است که به عنوان پمپ عمل می کند)، اما ظرافت های پیچیده ای را در بر می گیرد .

فایده آشکار قلب مصنوعی انتظار برای پیوند قلب است. زیرا تقاضا برای قلب اهداکننده بسیار بیشتر از عرضه است.

قلب مصنوعی

هزینه پیوند قلب مصنوعی

تقریباً سالانه 32500 فرد 55 تا 70 ساله مبتلا به بیماری قلبی در مراحل پایانی کاندیداهای احتمالی قلب مصنوعی هستند.  برآورد هزینه قلب مصنوعی شامل هزینه های عمل جراحی ، دستگاه و ادامه مراقبت های پزشکی است. این برآوردها از کمترین میزان 100000 دلار تا بالای 300000 دلار برای هر بیمار در سال اول متغیر است. با فرض بقای پنج ساله ، هزینه کل برنامه در سال پنجم برای گروهی از 12000 بیمار 1.3 میلیارد دلار و برای 32.500 بیمار 3.8 میلیارد دلار پیش بینی می شود. این هزینه ها با افزایش پیش بینی شده در طول عمر همراه است.

بیماران کاندید پیوند قلب که قلب جدیدی دریافت نمی کنند  بیش از شش ماه زنده نمی مانند. در عصر منابع محدود، ضروری است که چنین نوآوری بالقوه گرانقیمت مانند قلب مصنوعی با سایر برنامه های اجتماعی و پزشکی که برای افزایش طول عمر و بهبود کیفیت آن طراحی شده اند، با دقت مقایسه شود. چنین مقایسه ای مستلزم درک کامل هزینه ها و مزایای احتمالی دستگاه است. یک قلب مصنوعی پایدار اگر توسط بهترین متخصص قلب توصیه شود می تواند درمان فعلی بیماری قلبی مرحله نهایی را تا حد زیادی تغییر دهد. بیشتر بیماران از این روش درمانی نسبت به پیوند قلب بهره مند می شوند و هزینه مراقبت از این بیماران به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. وضعیت فعلی توسعه قلب مصنوعی فرصتی را برای جمع آوری داده ها در مورد عملکرد قلب مصنوعی، نتایج بالینی، وضعیت بیمار و هزینه های اقتصادی و اجتماعی فراهم می کند. این پایگاه دانش برای ارزیابی فناوری آینده و تصمیمات مربوط به سیاست گذاریها ارزشمند خواهد بود. تا آنجا که ممکن است در آینده با سرمایه گذاری سالانه چند میلیارد دلاری روبرو شویم ،

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
علائم بیماری قلبی در بیماران دیابتی

بنابراین جهت قرار دادن قلب مصنوعی در بدن حتما نیاز است  تا توسط بهترین متخصص قلب تصمیم گیری شود که دچار عوارض  بعدی نشوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − ده =