نکاتی برای یافتن بهترین دکتر قلب در تهران

نکاتی برای یافتن بهترین دکتر قلب در تهران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

بیماری های قلبی یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد جامعه می باشد که متاسفانه بایستی گفت قشر جوان را نیز درگیر نموده‌. سبک غلط زندگی در کنار رژیم بد غذایی و عدم تحرک را می توان در کنار دیگر عوامل از اساسی ترین دلایل بروز این بیماری دانست. امروزه برای تمامی بیماری ها رشته های تخصصی و پزشکان متخصص ویژه وجود دارند. از جمله بیماری های قلبی. در مقاله پیش رو ضمن توضیح در مورد بیماری قلبی پیرامون دکتر متخصص قلب و وظایفی که درقبال بیمارخود دارد و در نهایت نکاتی که برای یافتن بهترین دکتر قلب در تهران بایستی در نظر گرفت را به اطلاع شما خواهیم رساند.

نکاتی برای یافتن بهترین دکتر قلب در تهران

نکاتی برای یافتن بهترین دکتر قلب در تهران

بیماری قلبی چه نوع بیماری است؟

اگر بخواهیم بیماری قلبی را برابر با سکته بدانیم و این واژه را بگوییم که بیماری قلبی یعنی سکته کاملا اشتباه کرده ایم. این را بدانیم که بیماری قلبی می تواند علت بروز سکته قلبی باشد. اما خود این بیماری قلبی به بیماری گفته می شود که قلب و یا عروق مربوط به آن را درگیر کند. این بیماری انواع گوناگونی داشته که هر کدام از آنها می تواند دلیل خاص خود را داشته باشد. انواع بیماری قلبی عبارتند از:

  • نارسایی قلبی

  • بیماری عروق کرونر

  • آریتمی قلبی

  • مشکلات مربوط به دریچه قلب

  • مشکلات مربوط به دیواره و عضلات قلب

  • مشکلات قلبی ناشی از بیماری های ژنتیکی

  • بیماری های قلبی مادرزادی

و دیگر موارد.

همانگونه که گفتیم هر کدام می تو اند دلایل خاص خود را داشته باشد. نکاتی برای یافتن بهترین دکتر قلب در تهران را در ادامه بیان می کنیم.

دکتر قلب کیست؟

دکتر قلب به پزشکی گفته می شود که دوره تخصصی مربوط به قلب و بیماری های قلبی را گذرانده است. به صورت دقیق تر وظیفه پزشک متخصص قلب تشخیص و درمان بیماری های  قلب و رگهای خونی و سیستم قلب و عروق می باشد.

در مورد بیماری قلبی ممکن است با مراجعه اولیه به یک پزشک عمومی بیماری قلبی تشخیص و شما را به یک پزشک متخصص قلب ارجاع دهد. به همین دلیل باید نکاتی برای یافتن بهترین دکتر قلب در تهران را بررسی کرد.

وظیفه پزشک متخصص قلب

تخصص قلب و عروق یک رشته پزشکی بسیار پیچیده ای می باشد. متخصص قلب پزشکی است که  روش درمانی آن بر مبنای دارو درمانی و جلوگیری از بیماری های مربوط به عروق و رگ های قلب و برخی از موارد قلبی در کودکان می باشد. البته بایستی این نکته را یادآوری کنیم که پزشک بالینی قلب فقط به درمان بیماری قلبی می پردازد و در زمینه این بیماران متخصصان دیگری نیز وجود دارندکه در زمینه آنژیوگرافی قلب، بالون گذاری عروق قلبی و باطری گذاری نیز تخصص دارند.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
آیا گلو درد چرکی باعث رماتیسم قلبی میشود

وظیفه پزشک متخصص قلب

پزشک متخصص قلب بعد از انجام معاینات و آزمایشات مربوطه در صورتی که نیاز به عمل را تشخیص دهد بیمار را به متخصص جراح قلب و عروق معرفی خواهد نمود.

نکاتی برای یافتن بهترین دکتر قلب در تهران

در مورد این که بهترین دکتر قلب در تهران کیست بایستی نکات زیر را در نظر گرفت که عبارتند از:

سوابق کاری و علمی

اولین و مهم ترین نکته ای که در این مورد بایستی در نظر داشته باشید اینست که پزشک قلب مورد نظرتان دارای سوابق علمی باشد. همانگونه که می دانید این علم نیز مانند دیگر علوم هر روز دارای تغییرات و پیشرفت های جدیدی است. در این زمینه از قبل تحقیقات کاملی نمایید. این تحقیقات برای شما می تواند شامل پرس و جو و حتی مطالعه اینترنتی می باشد.

تجربه خود پزشک قلب

از دیگر نکات برای یافتن بهترین دکتر قلب در تهران که قبل از مراجعه به پزشک باید در نظر داشته باشید اطلاع از وضعیت تجربه پزشک در زمینه کاری خود می باشد. در این مواقع بهترین نظر را می توانید از پزشکی که معاینات اولیه را انجام داده بپرسید.

تحقیق در مورد سوابق تحصیلی

یکی از نکات برای یافتن بهترین دکتر قلب در تهران که باید بررسی شود، تحقیقات تحصیلی است. پزشکان متخصص خصوصا در زمینه بیماری قلبی معمولا هر کدام در زمینه خاصی مهارت و تخصص دارند. به عنوان مثال پزشکی ممکن است در زمینه آنژیوگرافی قلب تخصص داشته باشد و یا در زمینه نارسایی قلبی، بهتر است گزینش پزشک متخصص را بر مبنای نوع بیماری خود انتخاب نموده تا ضمن این که در این زمینه دچار مشکل و مراجعه به پزشک دیگری نمی شوید پزشک مورد نظر نوع بیماری خود را در نظر میگیرید.

تحربه و سابقه پژوهشی

پزشکان متخصص در کنار فعالیت کاری خود معمولا به مطالعه و پژوهش در زمینه تخصص خود نیز می پردازند که همین امر می تواند کمک بزرگی در درمان بیمار باشد. بهتر است قبل از مراجعه به پزشک در این مورد نیز اطلاعاتی کسب کنید.

نکاتی برای یافتن بهترین دکتر قلب در تهران – بیمه

آخرین نکته نیز مطلع شدن از وضعیت پوشش بیمه ای می باشد. با توجه به بالا بودن هزینه های پزشکی بهتر است در این مورد نیز تحقیقی کنید که آیا پزشک مورد نظر و انتخابی شما بیماران تحت پوشش بیمه را نیز پذیرا می باشد.

 

نکاتی برای یافتن بهترین دکتر قلب در تهران

نکاتی برای یافتن بهترین دکتر قلب در تهران

سخن آخر

در این نوشته ما نکاتی برای یافتن بهترین دکتر قلب در تهران را بررسی کردیم. با توجه به مطالب گفته شده و پزشکان متخصص قلب زیادی که در تهران وجود دارند. برای دریافت نوبت بهتر است موارد دیگری مانند نظرات دیگر بیماران و بررسی خدماتی که در مطب یا کلینیک خود انجام می دهد را نیز در نظر داشته باشید. همچنین اولویت در انتخاب پزشک متخصص را به مشورت با پزشکی که معاینات اولیه را انجام داده قرار دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شش =