بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب در تهران

بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب در تهران : یکی از بیماری هایی که در دهه های اخیر در کل دنیا کلام نخست در مرگ و میر را دارد و متاسفانه کشور ما نیز از این قائده مستثنی نیست بیماری قلبی می باشد. نوع تغذیه غلط، عدم تحرک کافی، تبدیل شدن زندگی ها به ماشینی شدن و استفاده از سموم و کودهای شیمیایی برای بهره بری بیشتر از محصولات غذایی و دیگر عوامل باعث شده این بیماری گسترش بیابد. امروزه پیشرفت علم در زمینه تشخیص بیماری ها نمایان می باشد. یکی از این دستگاه هاکه در زمینه تشخیص بیماری های قلب و عروق کاربرد دارد دستگاه آنژیوگرافی می باشد. در مقاله پیش رو قصد داریم بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب در تهران را ارائه دهیم.

بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب در تهران

توضیحاتی درمورد تکنیک و دستگاه آنژیوگرافی

امروزه بیماری هایی وجود دارد که منشاء آن گرفتگی رگ و یا پارگی آن می باشد. دستگاه آنژیوگرافی توانایی آن را دارد که عکس های واضحی از رگ ها و بافت های عروقی تهیه کند. این نوع تصویر برداری به بهترین پزشک قلب در تشخیص مشکل کمک شایانی می کند. در واقع می توان گفت که در حال حاضر واضح ترین تصویربرداری توسط دستگاه آنژیوگرافی تهیه می شود. امروزه برخلاف سالهای گذشته از دستگاه آنژیوگرافی فقط برای تصویر برداری استفاده نمی شود و درپی آن نوعی عمل بازکردن رگ نیز توسط عملی که نام آنژیوپلاستی را گرفته انجام می شود. بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب در تهران این کار را به صورت تخصصی انجام می دهد.

آنژیوگرافی چگونه انجام می گردد؟

برای انجام آنژیوگرافی پزشک متخصص با استفاده از شریان اصلی که در کشاله ران قرار دارد یک لوله باریک و توخالی که در اصطلاح پزشکی به آن کاتتر (Cathetr) می گویند به سمت قلب هدایت می کند. ضمن این که از طریق مونیتور مخصوص لحظه به لحظه برای  پزشک قابل مشاهده می باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که مشاهده تصویر از طریق تصاویر دریافتی از طریق اشعه ایکس  است. نکته دیگر این که حین انجام عمل آنژیوگرافی تزریق مایع حاجب و نیز امکان بررسی وضعیت فشار شریان های اصلی، تشخیص سوراخ های مادرزادی قلب، اندازه گیری میزان اکسیژن موجود در حفره های داخلی قلب و فشار شریان ریوی نیز وجود دارد.

بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب در تهران

انجام آنژیوگرافی در چه زمانی ضرورت دارد؟

بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب در تهران هنگانی که علائم زیر را در بیمار مشاهده کند دستور آنژیوگرافی را صادر خواهد نمود:

·         در صورت مشاهده و یا گزارش درد در ناحیه قفسه سینه

·         قبل از انجام عمل حراحی دریچه های قلب برای مشخص نمودن وضعیت عروق کرونر قلبی

·         در صورت بروز سکته قلبی حاد و شدید برای مشخص شدن وضعیت گرفتگی رگ های قلب

·         بررسی وضعیت دریچه های قلبی از نظر نارسایی و تنگی

·         بررسی وضعیت قلب از لحاظ انقباض و قدرت عملکرد ماهیچه های قلب

·         بررسی وجود بیماری های مادرزادی قلبی

·         نمونه برداری از عضلات قلب بعد از پیوند قلب البته در موارد خاص و طبق نظر پزشک معالج

و دیگر موارد که همگی طبق نظر پزشک می باشد.

بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب در تهران

در این مورد بایستی متذکر شویم که پزشک های زیادی در تهران وجود دارند که در زمینه تصویربرداری و تکنیک آنژیوگرافی مهارت خاص خود را دارند. در مورد بهترین پزشک متخصص در این رشته می توان وجود خصوصیاتی را برشمرد که عبارتند از:

اخلاق مداری پزشک و پرسنل- اولین و اساسی ترین اصل در معرفی بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب در تهران اصل اخلاق مداری و احترام به بیمار می باشد. این را باید در نظر داشت فرد بیماری که دچار ناراحتی قلبی می باشد ممکن است از لحاظ روحی نیز با مشکل مواجه باشد. برخورد آرام پرسنل و پزشک در دادن روحیه به بیمار بسیار مهم و ارزشمند می باشد. بنابراین به عنوان اولین و اساسی ترین اقدام بایستی رعایت حال بیمار شود.

دقت و تمرکز بالا –بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب در تهران بایستی در انجام کار خود از تمرکز و دقت بالایی برخوردار باشد. بتواند بهترین عمل آنژیوگرافی را انجام دهد. سابقه فعالیت و بررسی مدارک علمی- هنگام مراجعه به پزشک متخصص آنژیوگرافی حتما تحقیقی در مورد سابقه کاری و مدارک علمی انجام دهید تا بهترین گزینه را شما انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: مراکز انجام اکو قلب

بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب در تهران

سخن نهایی

با کمک بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب در تهران می توانید به راحتی مشکلات قلبی را درمان کنید. درمان به موقع این مشکلات کمک می کند تا بتوانید به راحتی زندگی خود را در سلامت ادامه دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شش =