7 نکته برای یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران

7 نکته برای یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

7 نکته برای یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران: بیماری های قلبی از جمله بیماری هایی است که امروزه بسیاری از افراد جوامع و متاسفانه قشر جوان را درگیر خود نموده است. پزشکان متخصص قلب و عروق از جمله اشخاصی هستند که بخشی از درمان این بیماری را برعهده دارند. در نوشته پیش رو پیرامون رشته پزشکی قلب و عروق توضیحاتی خواهیم داد. هدف ما در این نوشته از وب سایت دکتر جوزانی، بررسی ۷ نکته برای یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران است.

فوق تخصص قلب و عروق کیست؟

یکی از رشته های پزشکی قلب و عروق می باشد. دانشجویان پزشکی بعد از اتمام دوره های اولیه به صورت تخصصی در این رشته به تحصیل می پردازند. در این رشته پزشکی علاقه مندان با اختلالات قلبی و عروقی سروکار دارند و در ادامه تحصیلات تخصصی قلب می باشد و شامل دوره بالینی در زمینه های قلب و عروق است. در یک جمله می توان گفت فوق تخصص قلب پزشکی است که در زمینه پیشگیری  تشخیص و درمان بیماری های مربوط به قلب و سیستم عروق به درمان افراد بیمار تحت نظر خود می پردازد. رشته فوق تخصصی قلب و عروق زیرشاخه های مختلفی دارد از جمله:

 • نارسایی و پیوند قلب پیشرفته

 • قلب و عروق مداخله ای

 • الکتروفیزیولوژی

 • بیماری قلبی مادرزادی بزرگسالان

در کنار این زیر رشته های فوق تخصص قلب و عروق با جراحان متخصص قلب و عروق نیز همکاری دارند. یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران نیاز به اطلاعات دقیق از جزئیات علمی و درمان دارد.

بیشتر بخوانید: بهترین متخصص انژیوگرافی قلب

7 نکته برای یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران

7 نکته برای یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران

بیماری های مهم قلبی

برخی از عارضه ها و بیماری های قلبی هستند که با مراجعه به متخصص قلب و عروق بهتر می شوند. اما ممکن است برای درمان بهتر و درمان قطعی یک پزشک متخصص شما را به فوق تخصص معرفی کند. برخی از بیماری ها عبارتند از:

 • کلسترول خون بالا

 • استعمال دخانیات و استفاده از نیکوتین

 • دیابت

 • فشار خون بالا

 • چاقی

 • سندروم متابولیک

 • مصرف بیش ازحد مشروبات الکلی

۷ نکته برای یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران اگر برای ناراحتی قلبی قصد مراجعه به یک فوق تخصص در کلانشهر تهران را دارید بهتر است این نکات را مورد توجه قرار دهید.

توصیه پزشک

یک فرد بیمار بعد از مراجعه به پزشک متخصص قلب ممکن است بر اساس تشخیص  نیاز به مراجعه به یک فوق تخصص را داشته باشد. در اولین گام ممکن است شما را به یک فوق تخصص معرفی و پرونده پزشکی شما را به فوق تخصص خاص و قابل شناخت از قبل  معرفی کند. برای شما می تواند گزینه مناسبی باشد.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
علائم هشدار دهنده بیماری های قلبی

بیشتر بخوانید: بهترین متخصص اکوکاردیوگرافی قلب

7 نکته برای یافتن بهترین متخصص قلب و عروق در تهران

7 نکته برای یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران

برخورد پزشک

روابط پزشک و بیمار یک رابطه متقابل همراه با احترام از طرف هر کدام از طرفین می باشد. در این زمینه بهتر است نحوه ارتباط پزشک با شما مناسب باشد. شما به عنوان بیمار اگر متوجه شدید که نحوه برخورد دکتر فوق تخصص قلبی که شما به او مراجعه کرده اید با نحوه ارتباط شما مطابقت ندارد سراغ پزشک دیگری بروید. یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران و بهترین دکتر قلب می تواند کمی سخت باشد. پس باید کمی زمان بگذارید.

پرسیدن نظر دیگر بیماران پزشک

از دیگر راهکارهایی که می توانید یک پزشک فوق تخصص خوب را انتخاب کنید پرسیدن نظر دیگر بیماران تحت نظر دکتر فوق تخصص می باشد و می تواند عملکرد کاری پزشک را پیش روی شما قرار دهد و در انتخاب شما برای درمان تان مؤثر باشد.

یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران با سابقه کاری

با کمی تحقیق می توانید متوجه شوید که دکتر مورد نظر شما با کدام ارگان علمی، سازمان و بیمارستان همکاری می کند. یک فوق تخصص خوب سابقه کاری محل خدمتش می تواند معیار نشان دهنده فعالیت قابل قبول او باشد. یک دکتر خوب معمولا بیماران زیادی را ویزیت می کند و زیر نظر سازمان های علمی این کار را انجام می دهد که می تواند معیار خوبی برای انتخاب شما باشد.

شناخت شما از نوع بیماری و مشکلتان

البته که معرفی پزشک می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. اما شناخت شما از نوع بیماری تان می تواند در انتخاب پزشک فوق تخصص کمک بسزایی داشته باشد. فوق تخصصی قلب نیز زیر رشته های گوناگونی دارد. شما با توجه به بیماریتان می توانید گزینه مورد نظر خود را در مرحله اول مشخص و پیرامون همان گزینه تحقیق نمایید.

یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران – پزشک معتمد

معمولا خانواده ها و افراد تحت نظر پزشک خانواده می باشند و یا یک دکتر را به عنوان معتمد خود قبول دارند. در مورد تحقیق و یا معرفی دکتر فوق تخصص قلب نیز می توانند کمک مؤثری باشند و یک دکتر خوب را به شما معرفی کنند.

وضعیت پوشش بیمه ای

امروزه بایستی قبول داشته باشیم که هزینه های پزشکی (از ویزیت گرفته تا آزمایش و دیگر مراحل) در سطح بالایی قرار دارند. بهتر است در مورد انتخاب دکتر فوق تخصص این مورد بسیار مهم یعنی هزینه های درمانی و قبول بیمه شما از سوی دکتر را در نظر بگیرید.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
آیا گلو درد چرکی باعث رماتیسم قلبی میشود

البته این نکته را در نظر داشته باشید در برخی موارد مراکز درمانی و دکترهای فوق تخصص بخاطر برخورد ضعف بیمه در قبال تعهدات ممکن است از قبول بیمار تحت پوشش آن نوع بیمه خودداری کنند. بهتر است در چنین مواقعی کیفیت را فدای کمیت نکنید. ارجحیت درمان بهتر است. پس دکتر خوب را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: مراکز انجام اکو قلب

7 نکته برای یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران

7 نکته برای یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران

سخن آخر

در این نوشته ما یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران را بیان کردیم. بعد از توضیحات داده شده به عنوان آخرین توصیه بهتر است فرد بیمار نیز اطلاعات اولیه صحیح و مدارک پزشکی خود را در اختیار دکتر فوق تخصص قلب قرار دهد. ضمن این که حتما هنگام ویزیت توسط دکتر تمامی سوالات خود را از پزشک بپرسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =