چه چیزی باعث می شود گانگرن به وجود آید؟

گانگرن

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

عدم جریان خون یا وجود عفونت های باکتریایی موجب می شود بیماری گانگرن به وجود آید.اما شاید شما با شنیدن نام این بیماری اطلاعاتی راجع به آن نداشته باشید و سوالی به ذهن تان بیاید که گانگرن چیست؟ به همین منظور پیشنهاد می دهیم ادامه ی این مطلب را با دقت بخوانید و در صورتی که برای شما سوالی باقی ماند می توانید به قسمت نظرات کاربران مراجعه نمایید و پرسش خود را از بهترین متخصص اکوکاردیوگرافی قلب یعنی دکتر زهرا جوزانی کهن بپرسید.

خلاصه ایی از بیماری گانگرن

همانطور که گفته شد بیماری خطرناک گانگرن معمولا با عدم جریان خون ایجاد می شود.اندام هدف این بیماری معمولا پاها می باشد اما در برخی از موارد نیز مشاهده شده است که این بیماری در اندام های دیگر نیز به وجود آمده است.

عوامل مختلفی در این بیماری تاثیرگذار می باشد که در ادامه برخی از آن ها را برای تان نام خواهیم برد.

در ادامه ی این مطلب علاوه بر عوامل دخیل بر پیدایش این بیماری به علائم و راه های درمان گانگرن نیز خواهیم پرداخت.

معمولا بافت ها و اندام های ناحیه ی درگیری با این بیماری به رنگ سیاه در می آید.

چرا گانگرن به وجود می آید؟

معمولا این بیماری عامل های گوناگونی را دارا می باشد،در برخی از مواقع ممکن است این بیماری بر اثر حادثه تصادفی به وجود آید به طوری که افراد بعد از تصادفات دچار جراحات سنگینی شده و همین امر باعث شود اندام های این افراد دچار زخم شدید شده و سریعا باکتری های مختلفی به آن ناحیه هجوم آورند و درنهایت به این نوع بیماری دچار شوند.

توجه داشته باشید عامل دیگری که باعث این بیماری می شود ناتوانی بدن برای خون رسانی به بافت ها و اندام های مهم می باشد،همین امر در کوتاه مدت یا دراز مدت ممکن است منجر به مرگ و از بین بردن اندام ها و بافت های مختلف بدن شود.

درمان گانگرن

معمولا افرادی که از این بیماری رنج می برند اکثرا دیرهنگام به درمان این بیماری اقدام کرده اند. دیر اقدام کردن برای درمان این بیماری منجر می شود پزشکان برای این که بافت های درگیر با گانگرن گسترش نیابد این اندام ها را دبریدمان کنند یا در مواقعی امپوتاسیون انجام دهند.

عوامل موثر بر گانگرن

همواره پزشکان عوامل بسیاری را برای این بیماری در نظر می گیرند در ادامه برخی از این عوامل را برای شما نام خواهیم برد.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
استرس اکوکاردیوگرافی

یکی از عوامل موثر بر بیماری گانگرن مصرف دخانیات می باشد.

ایجاد جراحات شدید و زخم های عمیق باعث می شود افراد به عفونت های باکتریایی دچار شوند همین امر باعث می شود این افراد به این نوع بیماری دچار شوند.

افرادی که دارای بیماری HIV می باشند یا افرادی که بعلت بیماری سرطان مجبور می باشند شیمی درمانی کنند بدن این  افراد ایمنی ضعیفی دارد و همین امر باعث می شود به بیماری های عفونی دچار شوند و ممکن است به گانگرن دچار شوند.

همواره بیمارانی که از بیماری های عروق خونی رنج می برند یا افرادی که به طور ناگهانی دچار لخته شدن خون در اندام میشوند احتمال ابتلای این بیماران به گانگرن بسیار بالا میباشد می باشد.

توجه داشته باشید همواره ممکن است عوامل مختلف دیگری نیز باعث شود بیماران به گانگرن مبتلا شوند.

در این مطلب اطلاعات کاملی راجع به بیماری گانگرن در اختیارتان قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای تان آموزنده و مفید واقع شده باشد برای دریافت مشاوره پزشکی و درمانی می توانید به قسمت مربوط به بهترین متخصص انژیوگرافی قلب مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دو =