کاهش اکسیژن خون

کاهش اکسیژن خون

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

در این محتوا به علت کاهش اکسیژن خون در افراد مختلف می پردازیم امیدواریم ما را تا انتهای این مطلب همراهی نمایید.

امروزه با گسترش بیماری کووید 19(ویروس کرونا) ممکن است در افرادی که از این بیماری رنج می برند اختلالاتی به وجود آید و همین امر باعث می شود افراد اکسیژن خون شان کاهش یابد و همین امر ممکن است برای افراد مختلف خطرناک محسوب شود.

اما نکته ی مهمی که برای ما انسان ها بسیار خطرناک می باشد این است که در صورتیکه اکسیژن خون  کاهش یابد ممکن است خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

ابتدا شما برای این که این مفهوم را متوجه شوید باید راجع به این بیماری اطلاعاتی را دانسته باشید به همین خاطر پیشنهاد می دهیم ادامه ی این متن را با دقت بخوانید.

مطالب مهم: مدت بستری آنژیوگرافی چند روز می باشد؟

علت کم شدن اکسیژن خون چه چیزی می باشد؟

همواره دلایل مختلفی باعث می شود در افراد این اتفاق مشاهده شود،در برخی از افراد ممکن است به علت بیماری قلبی مادرزادی  ایجاد شود.

همواره در بعضی از افراد نیز مشاهده شده است که کاهش اکسیژن خون به منظور عدم توانایی ریه برای جذب اکسیژن اتفاق افتاده است.

اما موردی که برای ما بسیار اهمیت دارد این است که همواره انسان هایی که دارای بیماری زمینه ایی می باشند به ابتلاء این نوع بیماری نسبت به سایر انسان ها پیشتاز تر می باشند.

در برخی از افراد با توجه به ایجاد شرایطی که در ادامه بیان می کنیم سطح اکسیژن خون شان کاهش می یابد.همانطور که می دانید سلول های خونی همواره دارای مقدار زیادی اکسیژن و حامل اکسیژن می باشند اما بعد از این که در بیماران کاهش اکسیژن خون مشاهده می شود همین امر ممکن است سلامت بافت ها و اندام های این افراد را به خطر بی اندازد.

همانطور که در بالای متن بیان کردیم همواره علت های مختلفی ممکن است به ایجاد این اختلال منجر شود اما در ادامه به بررسی علت های دیگر این موضوع می پردازیم.

آسم و سایر بیماریهای ریه یکی از دلایل این موضوع می باشد.

و عدم توانایی ریه برای دریافت اکسیژن منجر به این اختلال میشود.

در افرادی که دارای نارسایی قلبی می باشند ممکن است  کم شدن اکسیژن خون اتفاق بیفتد.

عفونت ریه

آب اوردن ریه و وجود مایع در ریه ها

افرادی که در ارتفاعات زندگی می کنند ممکن است به بیماری کاهش اکسیژن خون دچار شوند.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
جلوگیری از گرفتگی رگ قلب

مصرف دخانیات میتواند این بیماری را به وجود آورد.

تا به این جای متن برخی از علت های کاهش اکسیژن خون را برای تان بیان کردیم در ادامه به برخی از علائم این بیماری می پردازیم.

با مراجعه کردن به بخش بهترین دکتر قلب می توانیداز دکتر زهرا جوزانی کهن مشاوره درمانی بگیرید.

علائم کم شدن اکسیژن خون

تنگی نفس یکی از علائم اصلی  می باشد.

گیجی و کاهش سطح هوشیاری در این افراد میتواند رخ دهد.

ضربان قلب بالا ممکن است یکی دیگر از علائم این بیماری باشد .

درمان سریع کاهش اکسیژن خون

برای این که سریعا درمان شوید پیشنهاد می دهیم در صورتی که شما با علائم این بیماری روبرو شدید سریعا به مراکز درمانی مراجعه نمایید چرا که ممکن است مراجعه نکردن شما به مراکز درمانی خطراتی را برای شما به وجود آورد که دیگر قابل جبران نباشد.

معمولا برای این که این دسته از بیماران سریعا به زندگی عادی خودشان بازگردند حجم زیادی از اکسیژن را از طریق تنفس کپسول های اکسیژنی به این افراد انتقال داده می شود.

پیشنهاد بهترین متخصص قلب دکتر زهرا جوزانی کهن این است که شما برای جلوگیری از این اتفاقات  باید مصرف دخانیات را  ترک نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هفت =