COVID-19 باعث آسیب قلبی می شود

چگونه COVID-19 باعث آسیب قلبی می شود؟

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

COVID-19 باعث آسیب قلبی می شود – ویروس از چندین طریق می تواند به قلب آسیب برساند.

به عنوان مثال ، ویروس ممکن است به طور مستقیم به عضله قلب حمله کرده و یا آن را ملتهب کند ، و ممکن است با بر هم زدن تعادل بین اکسیژن رسانی و تقاضا به طور غیر مستقیم به قلب آسیب برساند.

آسیب قلبی ، که ممکن است با افزایش سطح آنزیم تروپونین در جریان خون اندازه گیری شود ، در حدود یک چهارم بیماران بستری شده در بیماری COVID-19 شدید تشخیص داده شده است. از این بیماران ، حدود یک سوم آنها CVD قبلی دارند.

 

التهاب عضله قلب

اکثر افراد مبتلا به COVID-19 علائم خفیفی دارند و به طور کامل بهبود می یابند اما با این حال ، حدود 20٪ به ذات الریه مبتلا می شوند و حدود 5٪ به بیماری شدید مبتلا می شوند.

در فرم شدید COVID-19 ، سیستم ایمنی بدن بیش از حد به عفونت واکنش نشان می دهد و مولکول های التهابی موسوم به سیتوکین را در جریان خون آزاد می کند.

این اصطلاحاً “طوفان سیتوکین” می تواند به اندام های مختلف از جمله قلب آسیب برساند.

التهاب عضله قلب که میوکاردیت نامیده می شود ، معمولاً فقط در بیماران مبتلا به بیماری پیشرفته COVID-19 اتفاق می افتد.

میوکاردیت می تواند ناشی از حمله مستقیم به قلب توسط خود ویروس یا بیشتر به دلیل التهاب ناشی از طوفان سیتوکین باشد. وقتی این اتفاق می افتد ، قلب بزرگ و ضعیف می شود و منجر به افزایش فشار خون و مایع در ریه ها می شود.

در حالی که این شکل شدید میوکاردیت نادر است ، مطالعات اخیر حاکی از آن است که نوع ملایم تری از التهاب عضله قلب ممکن است بسیار شایعتر از تشخیص قبلی باشد.

مطالعات اخیر نشان داد که التهاب بدون علامت قلب در تصویربرداری رزونانس مغناطیسی در سه چهارم بیمارانی که از COVID-19 شدید بهبود یافته بودند دیده شده است.

COVID-19 باعث آسیب قلبی می شود پس اگر به خود و خانواده خود اهمیت میدهید حتما به پروتکل های بهداشتی اهمیت بدهید.

 

کاهش ظرفیت اکسیژن رسانی منجر به آسیب قلبی می شود

تب و عفونت باعث تسریع ضربان قلب و افزایش کار قلب در بیماران COVID-19 مبتلا به ذات الریه می شود.

فشار خون ممکن است کاهش یافته یا افزایش یابد ، و باعث فشار بیشتر بر قلب شود و در نتیجه افزایش تقاضا برای اکسیژن رسانی می تواند منجر به آسیب قلبی شود ، به خصوص اگر عروق قلب یا عضله از ابتدا سالم نباشند.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
نتیجه اکوی طبیعی قلب چگونه است؟

آسیب قلبی اغلب در اثر حملات قلبی ایجاد می شود ، که در نتیجه تشکیل لخته خون در یک شریان آسیب پذیر قلب ایجاد می شود و مانع از رسیدن اکسیژن به عضله قلب می شود.

التهاب مربوط به COVID-19 با فعال سازی سیستم لخته شدن بدن و ایجاد اختلال در پوشش رگ های خونی ، خطر این نوع حمله قلبی را افزایش می دهد. در صورت التهاب ، این پوشش توانایی مقاومت در برابر تشکیل لخته را از دست می دهد.

این لخته های خون در عروق بزرگ و کوچک قلب ، اکسیژن رسانی را قطع می کنند. افزایش تمایل به لخته شدن همچنین می تواند منجر به لخته شدن خون در ریه ها شود ، که می تواند باعث کاهش سطح اکسیژن خون شود.

ذات الریه شدید اکسیژن خون را بیشتر کاهش می دهد. وقتی میزان اکسیژن مورد نیاز بیش از میزان تامین شود ، عضله قلب آسیب می بیند.

COVID-19 باعث آسیب قلبی می شود پس حتما به پروتکل های بهداشتی اهمیت بدهید.

 

یافتن زره نقره ای و کاهش خطر از طریق سبک زندگی سالم

افراد مبتلا به CVD که رفتارهای سالمی دارند می توانند دفاع خود را در برابر COVID-19 تقویت کنند و در عین حال خطر طولانی مدت ناشی از بیماری قلبی عروقی را نیز کاهش دهند.

این به معنای فعالیت بدنی فراوان و پیروی از یک رژیم غذایی سالم مانند رژیم مدیترانه ای است.

در صورت امکان در خانه آشپزی کنید و  در فضای باز پیاده روی کنید.

برای اندازه گیری فشار خون در خانه یک دستگاه فشارسنج ارزان قیمت و آسان برای استفاده خریداری کنید. و به رعایت نکات ایمنی CDC برای ماسک زدن ، فاصله فیزیکی و جلوگیری از اجتماعات بزرگ ادامه دهید.

 

همچنین اگر احساس میکنید دجار عارضه های قلبی هستید حتما به بهترین دکتر قلب شهر خود و یا مراکز انجام اکو قلب مراجعه فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − سه =