چه زمانی اکوی قلب انجام میشود؟

چه زمانی اکوی قلب انجام میشود؟

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

چه زمانی اکوی قلب انجام میشود؟ زمانی که شما احساس می کنید ناراحتی قلبی دارید، احتمالاً به پزشک مراجعه می‌ کنید تا وضعیت قلبی تان را بسنجد اما پزشک زمانی می‌ تواند اطلاعات دقیقی در اختیار شما قرار دهد که آزمایش بگیرد. یکی از همین آزمایش های رایج اکوی قلب است اما سوالی که برای خیلی ها پیش می آید، این است که چه زمانی اکوی قلب انجام می شود. با ما همراه باشید تا به پاسخ این سوالتان برسید.

اکوی قلب چیست؟

سوالی که برای خیلی از شما پیش می آید، این است که اول می خواهید بدانید اکوی قلب چیست و بعد به سراغ این بروید که چه زمانی اکوی قلب انجام می شود. اکوی قلب در واقع آزمایشی است که در آن از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می‌ کنند. این امواج صوتی باعث ایجاد تصاویری از قلب می شوند و مشکلات قلبی عروقی، تاثیر گرفتگی رگ ها و حرکات نامنظم قلب در آنها تشخیص داده می‌‌ شود. در نتیجه پزشک می تواند تشخیص دهد که آیا شما نیاز به درمان دارد یا خیر.

چه زمانی اکوی قلب انجام میشود؟

چه زمانی اکوی قلب انجام میشود؟

چه بیماری هایی با اکوی قلب مشخص می شود؟

سوالی مهمتر از اینکه چه زمانی اکوی قلب انجام می‌ شود، این است که چه بیماری هایی از طریق اکو مشخص می‌ شود. این بیماری ها شامل موارد زیر هستند:

  • عفونت

  • تومور

  • لخته خون

  • ناتوانی قلب برای پمپاژ خون

  • نقص دریچه های قلب

  • علائم حملات قلبی و دیگر بیماری های قلبی

چه زمانی اکوی قلب انجام می شود؟

اکنون به اصلی ترین سوال این مقاله رسیده ایم و می خواهیم بدانیم که چه زمانی اکوی قلب انجام می شود وقتی علائم غیر طبیعی در قلب مشاهده می شود. در واقع این علائم غیر طبیعی می‌ تواند حین معاینه مشخص شود یا اینکه خودتان علائمی را به پزشک گزارش دهید که حس میکنید غیر طبیعی هستند. البته برای انجام این کار باید به پزشک متخصص مراجعه کنید که تصمیم بگیرد شما به اکوکاردیوگرافی نیاز دارید یا خیر. بهترین متخصص اکوکاردیوگرافی در ایران، می‌ تواند در این زمینه شما را راهنمایی کند.

در بعضی از موارد هم خانم های باردار و جنین آنها مشکوک به نارسایی قلبی هستند که در چنین حالتی هم از اکوی قلب استفاده می کنند. اکو می تواند همه بخش های قلب مثل دهلیز ها، بطن ها، ماهیچه ها و عروق بزرگ را بررسی کند و نتایج دقیق را در اختیار شما بگذارد. در پاسخ به سوال چه زمانی اکوی قلب انجام می شود، باید بگوییم هر زمان که علائم غیر طبیعی در قلب تان مشخص شود، متخصصان قلب برای شما اکو تجویز می کنند.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
اکو قلب جنین (اکوکاردیوگرافی جنین) در چه مواردی انجام میشود؟

گاهی اوقات هم پزشک برایتان نوار قلب تجویز می‌ کند. اگر شما نوار قلب انجام دهید و نتایج غیر طبیعی داخل نوار قلب مشاهده شود، احتمالاً شما را برای اکو می فرستد. نکته این است که در موارد خفیف اول از نوار قلب استفاده می‌ کنند اما اگر در نوار قلب متوجه شوند نتایج غیر طبیعی وجود دارد، به سراغ اکوکاردیوگرافی می روند. چراکه می‌ خواهند نتیجه ای واضح تر و دقیق تر از قبل داشته باشند. اگر پزشک مشکوک باشد که در قلب شما آثار گرفتگی رگ وجود دارد یا بخواهد جزئیات بیشتری را ببیند، احتمالاً برایتان اکو تجویز کند.

چه زمانی اکوی قلب انجام میشود؟

چه زمانی اکوی قلب انجام میشود؟

برای اکوی قلب به کجا مراجعه کنیم؟

اگر می خواهید متوجه شوید که نتایج اکوکاردیوگرافی دقیقاً چیست، باید به یک متخصص مجرب مراجعه کنید. هم اکنون بهترین متخصص قلب می‌ تواند تشخیص دقیقی برای شما داشته باشد تا اگر مشکلی را مشاهده کردید یا اگر نیاز به درمان سریع داشتید، تحت درمان قرار بگیرید. کلینیک دکتر جوزانی می تواند قابل اعتمادترین مکان برای بررسی بیماری های قلبی باشد.

چه زمانی اکوی قلب انجام میشود؟

چه زمانی اکوی قلب انجام میشود؟

کلام آخر

با همه اطلاعات این مقاله متوجه شدید که چه زمانی اکوی قلب انجام می شود. زمانی که شما علائم مختلف را در قلب خود احساس می کنید و فکر می کنید که چیزی غیر طبیعی در بدن تان وجود دارد، حتما به پزشک مراجعه کنید که در بالا هم پزشک مجرب را به شما معرفی کردیم. اگر پزشکتان بعد از معاینه متوجه علائم غیر طبیعی شود یا شرح حال شما را ببیند و تشخیص بدهد که مشکلی در قلب تان وجود دارد، احتمالا شما را برای نوار قلبی و اکو به محل مورد نظر خواهد فرستاد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + ده =