وقت اکو قلب توسط پزشک متخصص

وقت اکو قلب توسط پزشک متخصص

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

امروزه بیماری های قلبی و عروقی از جمله بیماری هایی هستند که درصد قابل توجهی از افراد جامعه را درگیر خود نموده اند. عادات بدغذایی، عدم تحرک کافی و استرس را می توان از جمله عوامل اصلی این بیماری ها به حساب آورد. با توجه به حساسیت بیماری های قلبی امروزه پزشکان متخصص قلب برای تشخیص دقیق این بیماری، علت آن و بهترین گزینه درمان از روش های مختلفی استفاده می کنند. در مقاله پیش رو ضمن توضیح در مورد بیماری قلبی پیرامون روش های تشخیص آن خصوصا اکو قلب و این که وقت اکو قلب توسط پزشک متخصص چگونه است، بحث می کنیم.

توضیحاتی پیرامون بیماری قلبی و انواع آن

به بیماری هایی که قلب، سیستم عروقی آن از جمله رگ ها، اعضای داخلی و ماهیچه های آن را درگیر خود می کند بیماری قلبی می گویند. شاید خیلی ها بیماری قلبی را در سکته قلبی خلاصه کنند. اما سایر بیماری ها مانند نارسایی قلبی، مشکلات عروق کرونر و آریتمی قلب نیز جزو این بیماری ها محسوب می شوند. متاسفانه همانگونه که گفته شد یکی از دلایل مرگ و میر بین افراد جامعه خصوصا جوانان را همین بیماری های قلبی تشکیل می دهد که در مورد علل آن نیز قبلا گفته شد. وقت اکو قلب توسط پزشک متخصص کمک می کند تا در زمان مناسب، مشکلات تشخیص داده شود.

وقت اکو قلب توسط پزشک متخصص

وقت اکو قلب توسط پزشک متخصص

انواع بیماری های قلبی، عروقی همانگونه که گفته شد محدود به سکته نمی شود. انواع دیگری از این بیماری ها وجود دارند که به نوعی قلب را درگیر خود می کنند. برخی از انواع این بیماری های قلبی عبارتند از:

آریتمی قلبی

از شایع ترین بیماری های قلبی که علائم آن بخوبی آشکار می شود و فرد سریع متوجه آن می شود آریتمی ( نامنظمی ضربان قلب) می باشد. این بیماری به چند حالت خود را نشان می دهد مانند:

  • آریتمی برادی کاردی: زمانی که قلب تپش بیش از حد ارامی دارد.
  • آریتمی تاکی کاردی: مربوط به زمانی است که قلب تپش بیش از حد نرمال سریعتری دارد.
  • آریتمی فیبریلاسیون: در صورتی که ضربان قلب نامنظم باشد.

نارسایی قلبی

این نارسایی مربوط به زمانی است که قلب نتواند به صورت مؤثر و منظم کار خون رسانی را انجام دهد. وقت اکو قلب توسط پزشک متخصص کمک می کند تا بتوان این مشکل را به خوبی رفع نمود.

بیماری نارسایی قلب (کاردیومیوپاتی)

توانایی پمپاژ خون را کاهش می دهد. بیماری های فشارخون بالا و دریچه قلب  با این بیماری رخ می دهد.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
تفاوت بالون قلب و فنر قلب چیست؟

بیماری نارسایی قلب (کاردیومیوپاتی)

آنژین

به معنی آن است که اکسیژن کافی به قلب نمی رسد. هر چند این مشکل بیماری محسوب نمی شود. اما می تواند یکی از علائم بیماری کرونری می باشد. در مورد بیماری های قلبی نمونه های زیادی وجود دارد که به چند مورد اشاره مختصر شد. لازم به ذکر است که تشخیص بیماری قلبی برعهده پزشک متخصص می باشد. هر علامتی را نمی توان صرفا بیماری قلبی نامید. پس لازم است وقت اکو قلب توسط پزشک متخصص ارائه شود.

تشخیص بیماری های قلبی

همانگونه که گفته شد بهترین راه تشخیص بیماری قلبی مراجعه به پزشک متخصص قلب می باشد. هرگونه علامتی را نمی توان ناشی از بیماری قلبی دانست اما برای تشخیص بیماری پزشک از روش های مختلفی می تواند پی به وجود بیماری ببرد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

معاینات اولیه و گرفتن شرح حال از بیمار

اولین مرحله گرفتن شرح حال کامل از بیمار توسط پزشک متخصص قلب می باشد. پزشک بعد از پرسیدن سئوالات تخصصی از جمله علائمی مانند درد قفسه سینه،  تنگی نفس، حالت تهوع یا خستگی که فقط با تشخیص پزشک متخصص می باشد به تشخیص نزدیک میشود.

معاینه بدنی

مرحله بعد از شرح حال معاینات بدنی می باشد که شامل شنیدن دقیق ضربان قلب توسط گوشی و صدای ریه میباشد بخاطر شنیدن صداهای غیرطبیعی احتمالی. وقت اکو قلب توسط پزشک متخصص در زمان مناسب داده میشود و می تواند به مدیریت شرایط کمک کند.

دستور آزمایش های تشخیصی

اگر پزشک متخصص بعد از معاینات  تشخیص دهد که نیاز به انجام آزمایشات دقیق تر بیمار می باشد ممکن است دستور انجام آزمایشات تکمیلی را صادر کند.

مشخص شدن وضعیت فشار خون

از اولین آزمایشاتی که پزشک دستور آن را می دهد تعیین وضعیت فشار خون بیمار می باشد. و ممکن است برای یک دوره 24 ساعته باشد. از دیگر آزمایشات می توان به تست ورزش، آزمایش خون، اکوکاردیوگرافی و موارد دیگر اشاره نمود که تشخیص لزوم هر کدام از آزمایش ها برعهده پزشک متخصص می باشد.

وقت اکو قلب توسط پزشک متخصص

با توجه به توضیحات داده شده در مورد راه های تشخیص بیماری قلبی یکی از این روش ها اکو قلب می باشد. و بایستی طبق نظر  پزشک متخصص باشد. اما اکو قلب چیست و زمان انجام آن کی می باشد؟!

اکوقلب تصویربرداری به روش ارسال امواج مافوق صوت(اولتراساند) به سمت قلب می باشد. پزشک با کمک این آزمایش نگاهی به ساختار کلی قلب به خصوص بخش داخلی آن دارد. این که چه زمانی پزشک تصمیم به انجام اکو قلب میگیرد موارد زیر می باشد:

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
سم زدایی بدن بعد از ترک سیگار

عدم تشخیص مشکل از طریق معاینه های بالینی

از مواردی که پزشک دستور به انجام اکو قلب می دهد موقعی است که پزشک بعد از انجام آزمایشات بالینی نتیجه مشخصی از وضعیت قلب بیمار نگرفته باشد. وقت اکو قلب توسط پزشک متخصص در این زمان بسیار کارایی دارد.

سخن آخر

با تعیین وقت اکو قلب توسط پزشک متخصص می توان به رفع مشکلات ناشی از بیماری کمک بسیاری نمود. بهترین دکتر قلب می تواند نوبت مناسبی برای شما داشته باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =