وظایف دکتر قلب

وظایف دکتر قلب چیست؟

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

وظایف دکتر قلب چیست؟ قلب یکی از مهم ترین اعضای بدن به حساب می آید و‌ متخصصان قلب و عروق زیادی در ایران هستند که در کار خود مهارت کافی را دارند اما از آنجایی که قلب عضو بسیار حساسی است، زمانی که برای آن مشکلی پیش می آید؛

شما باید به دنبال بهترین دکتر قلب تهران بروید که احتمالاً در این باره نام دکتر جوزانی را زیاد شنیده اید اما سوالی که برای خیلی از شما پیش می‌آید، این است که وظایف دکتر قلب در ایران شامل چه مواردی می شود. با ما همراه باشید تا این وظایف را برای شما شرح دهیم.

توضیحاتی در مورد تخصص قلب و عروق

متخصص قلب و عروق یعنی کسی که شاخه‌ای از طب داخلی را انتخاب کرده است. متخصص قلب لزوما جراح قلب نیست. جراح توانایی های دیگری مثل شکافتن قفسه سینه یا توانایی انجام جراحی عمل قلب باز را دارد اما متخصص قلب اقدام به تشخیص و درمان بیماری های سیستم قلب و عروق مثلاً سکته قلبی می کند، همه آزمایش های مورد نیاز را انجام می دهد و روش های مختلف برای درمان شما در نظر می گیرد.

پیشنهاد: بهترین دکتر قلب

توضیحاتی در مورد تخصص قلب و عروق

وظایف دکتر قلب چیست؟

وظایف دکتر قلب چیست؟

پزشک و متخصص قلب مانند هر متخصص دیگری یک سری وظایف دارد که در این قسمت به طور مختصر و مفید راجع به آنها با شما صحبت می کنیم. متخصص قلب و عروق اول باید آزمایش های لازم و تست های مربوط به تعیین وضعیت قلب بیمار را به انجام برساند.

هر متخصص قلبی این وظیفه را دارد تا زمانی که نتیجه آزمایش مشخص نشده، هیچ حدس ذهنی را در مورد بیماری بیان نکند تا بیمار دچار نگرانی نشود و وضعیت قلبی او شدت پیدا نکند. زیرا استرس به شدت وضعیت قلب را به هم می ریزد.

تست ها و آزمایش هایی که پزشک و متخصص قلب به انجام می رساند، شامل تست ورزش، تست الکتروکاردیوگرام، تست اکوکاردیوگرام، روش رادیو اکتیو و کاتتریزاسیون قلب است.

دومین وظیفه ای که می توانیم برای متخصص قلب نام ببریم؛ این است که پزشک آزمایشات را بررسی می‌ کند؛ معاینات فیزیکی را روی شما به عنوان فرد بیمار انجام می دهد. یک پرونده پزشکی برای شما درست می کند که تمامی آزمایش ها و تست هایی که انجام دادید، نتیجه معاینات فیزیکی، دوره درمانی، روش درمان، وضعیت بیمار در شرایط فعلی و غیره را در آزمایش ها بررسی می‌ کند.

این که برای شما پرونده پزشکی درست می کنند، به این خاطر است که اگر در پروسه درمان تصمیم گرفتید به متخصص قلب و عروق دیگری مراجعه کنید یا اگر پزشک شما نیاز دانست که در حین درمان از متخصصان دیگر هم کمک بگیرد، تمامی موارد و نتایج داخل پرونده ثبت شده باشد و یک گزارش کامل از روند بیماری شما برای دیگر متخصصان باشد.

از دیگر وظایف متخصص قلب یا حتی فوق تخصص آنژیوگرافی در تهران این است که در صورت نیاز روش درمانی را برای شما تغییر دهد.‌ به عنوان بیمار دقیقا باید طبق نظر پزشکتان عمل کنید. عاقلانه ترین کار این است که قبل از این که متخصص قلب و عروق یک روش درمانی جدید را برای شما در نظر بگیرد، تمامی نتایج آزمایشات را به خوبی بررسی کرده باشد، شرایط شما را بسنجد و بعد تصمیم نهایی را اعلام کند.

متخصص قلب همچنین تا جایی که امکان دارد، باید درمان دارویی و غیر جراحی را برای شما به عنوان بیمار در نظر بگیرد و این جزء وظایف او به حساب می آید. در واقع جراحی همیشه باید آخرین گزینه باشد و زمانی اجرا شود که روش‌ های دیگر روی شما جواب نمی دهد. گاهی اوقات متخصص قلب  فقط تغییراتی در سبک زندگی و چند دارو برای تجویز اعلام می کند که راهکار درمانی باشد.

وظایف دکتر قلب چیست؟

وظایف دکتر قلب چیست؟

کلام آخر

متخصص قلب وظایف مختلفی دارد و مهمترین وظیفه او این است که اول از همه و قبل از هرکاری آزمایش های قلب را برای شما تجویز کند که شما برای انجام این کار باید به مراکز انجام اکو قلب تهران مراجعه کنید. سپس درمان اصولی و اساسی را برای شما در پیش می‌ گیرد که ما در این مقاله این وظایف را به طور کامل برایتان شرح دادیم. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =