نتیجه اکوی طبیعی قلب چگونه است؟

نتیجه اکوی طبیعی قلب چگونه است؟

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

 

نتیجه اکوی طبیعی قلب چگونه است؟ زمانی که شما آزمایش اکو می‌ دهید، اکوکاردیوگرافر یا متخصص قلب، وضعیت قلب شما را بررسی می‌ کند. از طریق اکو می‌ توانید بفهمید که آیا قلب سالمی دارید یا خیر. اما سوال اصلی اینجاست که نتیجه اکوی طبیعی قلب چگونه است. یعنی از کجا باید بفهمیم که قلب ما هیچ مشکلی ندارد و طبیعی کار می‌ کند. این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا در این باره برایتان اطلاعات مفیدی را ارائه دهیم.

نتیجه اکوی طبیعی قلب چگونه است؟

نتیجه اکوی طبیعی قلب چگونه است؟

چه زمانی پزشک اکوی قلب تجویز می‌کند؟

اگر شما به یک متخصص ماهر مثلاً بهترین متخصص قلب دکتر جوزانی مراجعه کرده باشید، با توجه به علائمی که در شما می بیند، ممکن است برایتان اکو تجویز کند تا متوجه شود که نتیجه اکوی طبیعی قلب دارید یا اینکه موارد غیر طبیعی در اکو دیده شده است. اگر علائمی مثل تنگی نفس، درد قفسه سینه یا نارسایی قلبی داشته باشید، پزشک احتمالا وضعیت قلبی تان را بررسی میکند. سپس از طریق اکو تصمیم می‌ گیرد که وضعیت شما را بسنجد، زیرا مشکلات قلبی، بیماری ها و مشکلات مربوط به حفره و دریچه قلب کاملا از طریق این آزمایش قابل تشخیص است.

نتیجه اکوی طبیعی قلب چگونه است؟

نتیجه اکوی طبیعی قلب چگونه است؟

نتیجه اکوی طبیعی چگونه مشخص می شود؟

اگر می خواهید بدانید که نتیجه اکوی طبیعی قلب چگونه است، باید بدانید که علائمی وجود دارد که پزشک از طریق آنها می تواند متوجه این موضوع بشود. البته به شرطی که شما به بهترین پزشک ها مراجعه کنید که یکی از بهترین متخصص اکوکاردیوگرافی قلب دکتر جوزانی است و می تواند تشخیص دقیقی برایتان داشته باشد.

نتایج طبیعی شامل موارد زیر می‌ شود:

  • زمانی که دریچه های قلب کاملاً درست، دقیق و به موقع باز و بسته شوند.

  • وقتی که هیچگونه لخته خون، علائم عفونت یا تومور داخل قلب و اطراف قلب وجود نداشته باشد.

  • زمانی که پمپاژ قلب به گونه‌ای باشد که خون کافی را به اندام ها برساند.

  • هنگامی که دیواره و حفره ها کاملا در اندازه طبیعی خودشان باشند و عضلات دیواره قلب به درستی و به راحتی حرکت کنند.

  • وقتی که پوشش قلب ضخامت کاملاً طبیعی داشته باشد و هیچ مایع اضافی در آن دیده نشود.

اکوی قلب از چند طریق انجام می شود؟

اگر می خواهید مطمئن شوید که نتیجه اکوی طبیعی قلب دارید یا خیر، باید با انواع اکو هم آشنا باشید. پزشکان معمولاً اکو های مختلفی را تجویز می‌ کنند که انواع اکو شامل موارد زیر می‌ شود:

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
سندرم قلب شکسته، آشنایی با علائم و راه های درمان آن

اکو از قفسه سینه

در این حالت ژلی را روی قفسه سینه شما می زنند و از طریق دستگاه؛ امواج صوتی را به قلب تان می فرستند و وضعیت فعالیت قلب را به ثبت می‌ رسانند.

اکو از طریق مری

در چنین حالتی یک لوله منعطف از طریق گلو وارد مری می کنند که به صورت مستقیم وضعیت قلب را از طریق مری بررسی کنند و تصاویری را تهیه کنند که جزئیات در آن کاملاً مشخص باشد.

اکوی قلب داپلر

در چنین حالتی فشار خون داخل شریان های قلب را بررسی می‌ کنند، جریان خون به صورت رنگی نشان داده می‌ شود و هرگونه مورد غیر طبیعی به ثبت می‌ رسد.

تست ورزش و استرس اکو

یکی دیگر از چیزهایی که می تواند مشخص کند که نتیجه اکوی طبیعی قلب دارید یا خیر، تست استرس یا ورزش است که خودش در دسته بندی انواع اکو قرار می گیرد. در چنین حالتی شما روی تردمیل یا دوچرخه، سوار می شوید و یا برایتان دارویی تزریق می شود که وضعیت قلب شما در حین ورزش و استرس مشخص خواهد شد.

نتیجه اکوی طبیعی قلب چگونه است؟

نتیجه اکوی طبیعی قلب چگونه است؟

برای انجام اکوکاردیوگرافی به کجا مراجعه کنیم؟

توصیه ما این است که برای انجام اکوی قلب حتماً بگردید و بهترین پزشک و کلینیک را پیدا کنید و بعد از آن نتیجه آزمایش تان را به یک متخصص ماهر در این زمینه نشان دهید. بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب در این زمینه می‌تواند تشخیص بسیار دقیقی داشته باشد. در نتیجه خیالتان راحت است که با تشخیص درست، می توانید روند درمان را هرچه سریع تر آغاز کنید و مشکلی نداشته باشید و نتیجه اکوی قلب به شما اعلام می گردد.

نتیجه اکوی طبیعی قلب چگونه است؟

کلام آخر

همه ما باید مراقب قلبمان باشیم، زیرا قلب یک عضو بسیار مهم در بدن است. در واقع اگر قلب تپش نامنظم داشته باشد یا با مشکل روبرو باشد، قطعاً بیش از هرچیزی جان ما در خطر خواهد بود. پس باید وضعیت قلبی خود را بررسی کنید. اگر هر گونه علائمی دارید که نشان می‌ دهد قلبتان مشکل دارد، حتما به متخصص مراجعه کنید تا ببینید که نتیجه اکوی طبیعی قلب دارید یا خیر.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + چهارده =