قیمت اکو قلب

قیمت اکو قلب

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

قیمت اکو قلب: امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی در همه زمینه ها در علم پزشکی خصوصا در مرحله شناسایی و تشخیص دقیق بیماری تجهیزات متعددی وجود دارند که کمک بسیار موثر و مفیدی دارند. یکی از این تجهیزات دستگاه اکو قلب می باشد. در نوشته پیش رو ضمن ارائه اطلاعاتی در مورد دستگاه اکو قلب و چگونگی کار آن پیرامون قیمت اکو قلب توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

دستگاه اکو قلب چیست؟

دستگاه اکو قلب که به نام اکوکاردیوگرافی نیز شناخته می شود از خانواده دستگاه های تصویربرداری است که از طریق ارسال امواج مافوق صوت و پژواک آن تصاویری بصورت زنده از قلب را بر روی یک مانیتور به نمایش می گذارد. در فرایند تصویربرداری توسط دستگاه اکو تصاویر دوبعدی، سه و حتی چهار بعدی از دیواره ها، دریچه های قلب و عروق اطراف آن را می توان تهیه نمود.

از طریق تصاویر بدست آمده می توان مواردی مانند وضعیت دریچه های قلب، رشد باکتری بر روی دریچه ها و یا ماهیچه های قلب، جریان خون و وضعیت پمپاژ آن، اندازه قلب، حرکت دیواره قلب، وضعیت فشار داخلی قلب، ضخامت دیواره های داخلی قلب، وضعیت دریچه آئورت و عروق متصل به آن و دیگر موارد را به صورت دقیق تشخیص داد. در ادامه به بررسی قیمت اکو قلب می پردازیم.

بیشتر بخوانید: بهترین متخصص اکوکاردیوگرافی قلب

قیمت اکو قلب

قیمت دستگاه اکو قلب

نحوه انجام اکو قلب

قبل از هر چیز بایستی بگوییم انجام اکو قلب نیاز به بستری خاص قبل و بعد از فرایند آزمایش ندارد. فقط روش های مختلفی در انجام آن وجود دارد که عبارتند از:

  • از طریق قفسه سینه: رایج ترین و معمولی ترین روش اکو قلب این نوع می باشد که تصویربرداری از طریق قفسه سینه انجام می گیرد.
  • از طریق مری: در صورتی که روش قفسه سینه جوابگو نباشد اکو از طریق مری انجام می پذیرد که فرایند خاص خود را دارد.
  • اکو ورزش(استرس): در حال انجام ورزش(پیاده روی بر روی تردمیل، دوچرخه ثابت)وضعیت عملکرد قلب بیمار تحت آزمایش قرار می گیرد.
  • اکو جنین: برای تشخیص وضعیت قلب جنین در شکم مادر از طریق شکم مادر و در ماه های چهارم الی هفتم بارداری انجام می گیرد.

و دیگر انواع اکو قلب که قبلا در مورد آن گفته شد. با مراجعه به بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب می توانید بر مشکلات خود غلبه کنید.

قیمت دستگاه اکو قلب

با توجه به وضعیت موجود در بازار و تحریم هایی که دامنگیر کشور گردیده و نوسانات قیمت ارز ممکن است خیلی از شرکت هایی که در کار تولید این دستگاه در داخل کشور فعالیت می کنند با مشکلاتی مواجه شوند. در صورتی که به عنوان خریدار دستگاه اکو کاردیوگرافی قصد اقدام و انتخاب نوع دست دوم و یا نو این دستگاه را دارید قبل از هر اقدامی بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

قیمت اکو قلب

قیمت دستگاه اکو قلب

تحقیقات اولیه

می توانید از طریق اینترنت تحقیق کاملی در مورد انواع دستگاه های اکو و قیمت دستگاه اکو قلب انجام داده و نسبت به قابلیت دستگاه و نو یا کارکرده بودن آن تحقیق نموده تا مطمئن شوید شرایط مورد نظر شما را دارا می باشد.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
اکوکاردیوگرافی قلب

عملکرد دستگاه

با توجه به تنوع دستگاه اکو کاردیوگرافی که خصوصا در سالهای اخیر بوجود آمده با توجه که انتظاری که از دستگاه مورد نظر دارید فارغ از قیمت دستگاه اکو قلب محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

کیفیت مانیتور

یکی از نمادهای اصلی عملکرد خوب دستگاه در وضعیت نمایش دستگاه مونیتور آن می باشد. به همین دلیل هنگام انتخاب دستگاه نسبت به وضعیت صفحه نمایش(مونیتور) دستگاه و کیفیت پردازش کننده های نمایشگر آن دقت نمایید.

قیمت دستگاه اکو قلب پرتابل

نکته مهم دیگر این که امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی عرضه دستگاه های اکو کاردیوگرافی پرتابل با قابلیت جابجایی راحت و کیفیت بالا رونق گرفته است. بهتر است اگر قصد خرید دستگاه اکو قلب را دارید علاوه بر موارد فنی نسبت به پرتابل بودن دستگاه حساسیت خاص داشته باشید. هنگام تهیه دستگاه بنام و اعتبار مؤسسه دقت نمایید. خصوصا به پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش دستگاه را بررسی کنید.

برند دستگاه

هنگام انتخاب و خرید دستگاه همیشه این نکته را در نظر داشته باشیدکه برند معتبر بهترین گزینه دقت در این مسئله می باشد. قیمت دستگاه اکو قلب با توجه به برند می تواند متغیر باشد

سخن آخر

نکته آخر این که با توجه به توضیحات داده شده قیمت  اکو قلب بستگی به مدل و نوع آن دارد. به عنوان نمونه اکو قلب استرس (ورزش) علاوه بر خود دستگاه نیاز به تجهیزاتی مانند تردمیل و یا دوچرخه ثابت نیز دارد که جزو هزینه های مربوط به اکو می شود. سخن آخر اینکه قیمت اکو بسته به نوع اکوی انجام شده و نیز نوع بیمه بیمار متغیر می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + نه =