عمل گشادی دریچه قلب

عمل گشادی دریچه قلب

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

همانطور که تنگی دریچه های قلب می تواند مشکل ایجاد کند، گشادی دریچه قلب هم دردسرساز است. یعنی هر چیزی که دریچه های قلب را از حالت استاندارد خودش خارج کند، می تواند عامل ایجاد مشکل باشد که باید برطرف گردد.

در این مقاله به طور تخصصی راجع به عمل گشادی دریچه قلب با شما صحبت می‌ کنیم که اگر به بهترین دکتر قلب تهران مراجعه کنید و مشکل را برایتان تشخیص دهد، احتمالا باید هر چه سریع تر برای درمان اقدام کنید که برای آشنایی بیشتر با عمل گشادی دریچه قلب، مقاله ما را تا انتها دنبال کنید.

تعریف عمل گشادی دریچه قلب

عمل گشادی دریچه قلب

تعریف عمل گشادی دریچه قلب

قبل از اینکه بخواهیم این عمل را توضیح دهیم، باید بگوییم که عمل گشادی دریچه قلب یکی از روش های درمان برای مشکلات مربوط به دریچه های قلب است که جزء درمان‌ های رایج به حساب می‌آید. زمانی که یکی از چهار دریچه قلب به درستی باز و بسته نشود و نشتی داشته باشد، پزشک تشخیص میدهد شما گشادی دریچه قلب دارید که از طریق این عمل، وضعیت دریچه را بهبود می بخشد. البته معاینه و بررسی علائم می تواند به تشخیص بهتر پزشک کمک کند.

دریچه های قلب وظیفه این را دارند که در جهت درست خونرسانی را انجام دهند اما گاهی اوقات دریچه ها درست کار نمی کنند و احتمال بازگشت خون وجود دارد و مشکلات قلبی به دنبال آن اتفاق می‌ افتد . گشاد شدن دریچه قلب معمولاً جزو رایج‌ترین ها است که به خاطر شل شدگی دریچه یا تغییر شکل آن هم اتفاق می افتد که باید تحت درمان قرار بگیرد.

چگونگی انجام عمل گشادی دریچه قلب

اگر شما به فوق تخصص آنژیوگرافی در تهران مراجعه کنید‌؛ در مورد این عمل برایتان توضیح می‌ دهد. برای عمل گشادی دریچه قلب اول شما را بیهوش می کنند. اگر پزشک تشخیص بدهد که شما باید عمل قلب باز انجام دهید، از دستگاه بای پس قلبی ریوی در طول عمل استفاده می‌ کنند که خون رسانی به اندام ها را انجام می دهند. چرا که ضربان قلب در جراحی باید متوقف گردد و استخوان قفسه سینه هم برش داده شود.

اگر قرار باشد عمل به صورت بسته انجام شود، برش ها کوچک بوده و جراحی هم کم تهاجم خواهد بود که معمولا این برش ها را در قسمت پهلو انجام می دهند و از طریق فضایی که بین دنده ها وجود دارد، به قلب بیمار دسترسی پیدا خواهند کرد که بعد دریچه قلب از این طریق ترمیم شده یا طبق نظر پزشک تعویض می شود.

بیشتربخوانید: انواع جراحی قلب و عروق کدامند؟

عمل گشادی دریچه قلب

چگونگی انجام عمل گشادی دریچه قلب

در روش اول، پزشک اقدام به جراحی ترمیمی می کند، چون عوارض آن نسبت به تعویض دریچه کمتر است و اختلال در عملکرد قلب به وجود نمی آورد. این که نوع مشکل شما چیست، در عمل جراحی تاثیر گذار است اما به هر حال در نوع ترمیمی، سوراخ دریچه را می بندند، فلپ های دریچه را دوباره به یکدیگر وصل میکنند و بعد حلقه دور دریچه سفت می شود که به سفت کردن حلقه دور دریچه آنولوپلاستی هم گفته می شود که جزو روش های رایج است. سپس نواری به این حلقه دوخته می شود تا همه چیز سر جای خودش باقی بماند.

در جراحی تعویض دریچه قلب، اگر دریچه با هیچ کدام از روش های ترمیمی اصلاح نپذیرد، به سراغ تعویض می روند. به این صورت که دریچه قلب را بر می دارند و به جای آن یک دریچه مصنوعی و مکانیکی از بافت قلب گاو یا انسان را روی آن جایگزین می کنند که البته پزشک از قبل در مورد عوارض دریچه مصنوعی برایتان صحبت می کند. اگر قرار باشد شما از دریچه مکانیکی استفاده کنید، حتما باید تا ابد داروی رقیق کننده خون استفاده کنید تا خون در قلب لخته نشود.

کلام آخر

مشکلات قلبی این روزها به خاطر سبک زندگی غلط افزایش پیدا کرده اند، علاوه بر اینکه ژنتیک اهمیت بسیار زیادی دارد. به هر حال اگر شما یا اطرافیان تان به مشکل گشادی دریچه قلب دچار هستید، ما در این مقاله راجع به درمان و عمل جراحی آن به طور کامل برایتان توضیح دادیم که البته قبل از آن، پزشک شما را به مراکز انجام اکو قلب تهران می فرستد تا مشکل تان دقیق مشخص شود و بعد راه های درمانی ارائه خواهد شد که برای اطلاعات بیشتر می توانید مقالات دیگر را در سایت ما با عنوان دکتر جوزانی مطالعه کنید یا از طریق راه های ارتباطی با پزشک صحبت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =