علائم و نشانه های رایج اندوکاردیت

علائم و نشانه های اندوکاردیت

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

علائم و نشانه های اندوکاردیت

علائم و نشانه های اندوکاردیت شامل موارد مختلفی مانند درد قفسه سینه ، سختی تنفس، خستگی و ……می باشد.

اندوکاردیت یک التهاب تهدید کننده زندگی پوشش داخلی حفره ها و دریچه های قلب شما (اندوکارد) است. اندوکاردیت معمولا در اثر عفونت ایجاد می شود. باکتری ها، قارچ ها یا میکروب های قسمت دیگر بدن شما ، مانند دهان، از طریق جریان خون پخش شده و به نواحی آسیب دیده قلب شما متصل می شوند.

در صورت عدم درمان سریع، اندوکاردیت می تواند به دریچه های قلب شما آسیب برساند یا از بین ببرد. درمان های اندوکاردیت شامل داروها و گاهی جراحی است.

کسانی که نسبت به دیگران بیشتر دچار خطر اندوکاردیت هستند اغلب در بدن خود دارای دریچه های مصنوعی قلب هستند یا اینکه دریچه های قلبشان دچار نقص هست.

بیشتر بخوانید : تشخیص بیماری مادرزادی قلب

اندوکاریت

علائم و نشانه های اندوکاردیت چیست؟

علائم و نشانه های اندوکاردیت عبارتند از:

درد مفاصل و ماهیچه ها

درد قفسه سینه

خستگی

علائم آنفولانزا مانند تب و لرز

عرق شبانه

تنگی نفس

تورم در پا، ساق پا یا شکم

سوفل قلبی جدید یا تغییر کرده  که صدای قلبی است که از جریان خون غیرطبیعی در قلب شما ایجاد می شود

کاهش وزن بدون دلیل

خون در ادرار شما  که ممکن است بتوانید آن را مشاهده کنید یا پزشک هنگام مشاهده ادرار شما در زیر میکروسکوپ ممکن است آن را مشاهده کند.

حساسیت طحال که یک ارگان مبارزه با عفونت است و درست در زیر قفسه سینه سمت چپ شما قرار دارد

لکه های قرمز در کف پا یا کف دست

لکه های قرمز و حساس زیر پوست انگشتان دست یا پا

لکه های کوچک بنفش یا قرمز ، به نام پتشیا روی پوست، در سفیدی چشم یا داخل دهان

اگر علائم یا نشانه هایی از اندوکاردیت دارید در اسرع وقت به بهترین دکتر قلب مراجعه کنید به ویژه اگر عوامل خطر برای این عفونت جدی مانند نقص قلبی یا سابقه اندوکاردیت دارید. اگرچه شرایط کمتر جدی می تواند علائم و نشانه های مشابهی را ایجاد کند اما تا زمانی که توسط پزشک خود مورد ارزیابی قرار نگیرید به طور قطعی نمی دانید.

در صورت تشخیص اندوکاردیت در مورد علائم یا نشانه هایی که ممکن است بدتر شدن عفونت شما را نشان دهد به پزشک خود اطلاع دهید مانند:

لرز

تب

سردرد

درد مفاصل

تنگی نفس

اگر در حال درمان اندوکاردیت با آنتی بیوتیک هستید در صورت ابتلا به اسهال، بثورات، خارش  به پزشک خود که مطمئنا بهترین دکتر قلب است اطلاع دهید. این علائم و نشانه ها ممکن است به این معنی باشد که شما نسبت به آنتی بیوتیک تجویز شده خود واکنش نشان داده اید.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
چرا سن سکته قلبی در کشور ما پایین ترامده است؟ 

 اندوکاردیت

دلایل اندوکاردیت

اندوکاردیت زمانی اتفاق می افتد که میکروب ها( باکتری ها) وارد خون می شوند و از این طریق به دریچه های مصنوعی یا قسمت هایی از قلب که دچار آسیب هستند آسیب می رساند. قارچ ها یا ارگانیسمهای دیگر نیز ممکن است باعث اندوکاردیت شوند. میکروب ها یا باکتری های ناشی از اندوکاردیت می توانند از طریق موارد زیر وارد بدن شما شوند.

مراقبت های نامناسب دندان- مسواک زدن و نخ دندان کشیدن مناسب از بیماری های لثه جلوگیری می کند. اگر از دندان ها و لثه های خود به خوبی مراقبت نمی کنید، مسواک زدن می تواند باعث خونریزی لثه های ناسالم شود و به باکتری ها این امکان را می دهد که وارد جریان خون شما شوند. برخی از اقدامات دندانپزشکی که می توانند لثه های شما را برش دهند نیز ممکن است به باکتری ها اجازه ورود به جریان خون شما را بدهد.

کاتتر یک لوله نازک است که کار اصلی آن تزریق یا خارج کردن مایع از بدن است . اگر کاتتر به مدت طولانی در محل خود قرار داشته باشد این امر بیشتر اتفاق می افتد. به عنوان مثال، در صورت نیاز به دیالیز طولانی مدت ممکن است کاتتر داشته باشید.

مصرف غیرقانونی مواد مخدر IV- سوزن ها و سرنگ های آلوده نگرانی خاصی برای افرادی است که از داروهای غیرقانونی IV مانند هروئین یا کوکائین استفاده می کنند. اغلب افرادی که از این نوع داروها استفاده می کنند به سوزن یا سرنگ تمیز و استفاده نشده دسترسی ندارند.

در صورت بروز مشکل در ناحیه قلب به بهترین دکتر قلب مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =