علائمی که در اکو قلب مشخص می شود

علائمی که در اکو قلب مشخص می شود

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

علائمی که در اکو قلب مشخص می شود: زمانی که مشکوک هستید آیا قلبتان مشکل دارد یا نه، احتمالا اول از شما آزمایش و اکو می گیرند. اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید علائم مشخص شده در اکو قلب دقیقاً چیست. در این مقاله تصمیم گرفتیم که به طور کل برایتان توضیح دهیم زمانی که قلب دچار مشکل  می‌ شود، باید منتظر چه علائمی بود و چه چیزهایی داخل این آزمایش مشخص می شود. با ما همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز را به دست بیاورید.

اکو قلب چیست؟

قبل از اینکه راجع به علائم مشخص شده در اکو قلب با شما صحبت کنیم، اول باید تعریفی از این آزمایش داشته باشیم که یک روش تشخیصی است و به پزشک کمک می‌ کند تا بفهمد که آیا شما مشکلات قلبی دارید یا نه و اینکه عملکرد قلبتان چگونه است.

برای اینکه این آزمایش انجام شود، شما را بستری نمی کنند، بلکه به صورتِ سرپایی از امواج صوتی استفاده کرده و از قلب شما تصاویر و عکس هایی تهیه می کنند. پزشک این تصاویر را می بیند و تشخیص می دهد که آیا به بیماری قلبی دچار هستید یا خیر. کسی که باید جواب اکو قلب را بررسی کند، متخصص اکو کاردیوگرافی است که در حال حاضر بهترین متخصص اکوکاردیوگرافی قلب دکتر جوزانی است.

علائمی که در اکو قلب مشخص می شود

علائمی که در قلب مشخص می‌ شود، شامل چه مواردی می شود؟

اکنون به اصلی ترین بخش ماجرا یعنی علائم مشخص شده در اکو قلب رسیدیم. بعد از اینکه پزشک وضعیت اکو را بررسی می کند، علائم زیر مشخص می‌ شوند:

آسیب به ماهیچه قلبی

پزشک متخصص با بررسی اکو می تواند متوجه شود که به ماهیچه قلب شما آسیب وارد شده است یا خیر. به این صورت که اگر قسمتی از قلب حرکت ضعیف داشته باشد و اکسیژن رسانی به درستی انجام نگیرد، یعنی ماهیچه قلب آسیب دیده است.

مشکلات مربوط به عملکرد کلی قلب و پمپاژ خون

اکوکاردیوگرافر بعد از بررسی اکوی قلب قدرت پمپاژ قلب را می سنجد، نسبت آن را اندازه می گیرد. اگر متوجه شود که پمپاژ درست انجام نمی شود، یعنی نارسایی قلبی وجود دارد.

موارد غیر طبیعی در شکل و اندازه قلب

پزشک متخصص در مورد علائم مشخص شده در اکو قلب می تواند به شکل و اندازه غیر طبیعی هم پی ببرد. سپس ضخامت و حرکات دیواره های قلب را اندازه بگیرد و تشخیص دهد که آیا اندازه و شکل قلب شما طبیعی است یا نه.

اختلالات دریچه قلب

اکوی قلب می تواند نشان دهد که آیا دریچه های قلب شما اختلال دارند و یا حالت عادی خودشان را دارند که اگر این دریچه باریک یا تنگ باشد، شاید نیاز به انژیوگرافی پیدا کنید. باید بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب را پیدا کنید. دکتر جوزانی در این زمینه هم جزء بهترین ها محسوب می شود.

نقص های مربوط به قلب

هرگونه نقص داخل قلب را می توان از طریق اکو تشخیص داد. فرقی ندارد که مادرزادی باشد یا بعدا به وجود آمده باشد.

تومور یا عفونت

اگر علائم مشخص شده در اکو قلب را بخواهیم بررسی کنیم، وجود تومور یا عفونت هم به راحتی از طریق اکوکاردیوگرافی قابل تشخیص است.

وجود لخته های خون

پزشک متخصص می تواند تشخیص دهد که آیا در خون جریان یافته در قلبتان لخته خون وجود دارد یا خیر.

نکته: بغیر از مواردی که در بالا برایتان توضیح دادیم، هر گونه سوراخ غیر طبیعی داخل اتاقک‌ های قلب، هرگونه مشکل در پوشش بیرونی قلب بیمار یا مشکل در رگ‌ های خونی بزرگ در قسمت ورودی و خروجی قلب از طریق اکو قابل تشخیص است.

علائمی که در اکو قلب مشخص می شود

آیا این مشکلات قابل درمان هستند؟

شما زمانی می‌ توانید انتظار درمان را داشته باشید که به بهترین متخصص قلب مراجعه کنید، زیرا اگر پزشکی ماهر داشته باشید، هم مشکلات تان سریعتر تشخیص داده می شود و هم  راهکار درمانی سریع تری برایتان در نظر می‌ گیرند. تشخیص سریع و اقدام به موقع برای درمان، تا حد زیادی می‌تواند از مشکلات بعدی جلوگیری کند و شانس درمان کامل را برایتان بالا ببرد که پیشنهاد ما در مورد بهترین دکتر قلب دکتر جوزانی است.

علائمی که در اکو قلب مشخص می شود

سخن پایانی

علائم مشخص شده در اکو قلب باعث می شود که شما بتوانید از مشکلات بعدی جلوگیری کنید. اگر این علائم به موقع تشخیص داده شوند، روند درمان هم برای تان بهتر پیش خواهد رفت و مهم تر از همه این که خطر کم تری شما را تهدید می کند و مانند انسان های دیگر می توانید به طور طبیعی به زندگی تان ادامه دهید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهارده =