دلایل فیبریلاسیون دهلیزی دریچه ای

دلایل فیبریلاسیون دهلیزی دریچه ای

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

دلایل فیبریلاسیون دهلیزی – دلایل فیبریلاسیون دهلیزی می تواند با توجه به شرایط و وضعیت بیمار متفاوت باشد که در این مقاله خواهیم گفت.

فیبریلاسیون دهلیزی دریچه ای چیست؟

فیبریلاسیون دهلیزی AFib وضعیتی است که باعث می شود ضربان قلب شما در یک ریتم نامنظم ایجاد شود. یکی از راه های طبقه بندی AFib ، علت ایجاد آن است. دریچه ای و غیر دریچه ای اصطلاحاتی هستند که برای توصیف AFib ناشی از دو عامل مختلف استفاده می شوند.

فیبریلاسیون دهلیزی هنگامی که در افرادی که دارای اختلال دریچه قلب یا دریچه پروتز قلب هستند دیده می شود دریچه ای است. به طور کلی AFib غیر دریچه ای به AFib ناشی از موارد دیگر مانند فشار خون بالا اشاره دارد.

هنوز بحثی درباره نحوه دقیق تعریف فیبریلاسیون دهلیزی دریچه ای وجود دارد. تصور می شود که 4 تا 30 درصد از افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی دارای AFib دریچه ای هستند.

بهترین دکتر قلب قبل از تجویز درمان ، نوع AFib شما را در نظر می گیرد. درمان AFib غیر دریچه ای و دریچه ای اغلب متفاوت است.

قلب

علائم فیبریلاسیون دهلیزی دریچه ای

ممکن است فیبریلاسیون دهلیزی داشته باشید و هیچ علائمی را تجربه نکنید. شما می توانید سال ها این بیماری را داشته باشید و تا زمانی که برای معاینه فیزیکی نروید و نوار قلب (EKG) انجام ندهید متوجه آن نشوید. اگر علائم فیبریلاسیون دهلیزی دریچه ای را تجربه می کنید ، ممکن است شامل موارد زیر باشد:

درد قفسه سینه

گیجی

سرگیجه

خستگی

تپش قلب ، که می تواند باعث شود احساس شما  تپش قلب یا تند شدن ضربان باشد.

سبکی سر

تنگی نفس

ضعف بی دلیل

امکان ورود و خروج از فیبریلاسیون دهلیزی دریچه ای برای شما وجود دارد. این به عنوان AFib paroxysmal شناخته می شود. اگر فیبریلاسیون دهلیزی دریچه ای بیش از 12 ماه دارید ، به فیبریلاسیون دهلیزی دریچه ای پایدار طولانی مدت معروف است.

در صورت وجود این علائم می توانید به بهترین دکتر قلب مراجعه نمایید.

همچنین بخوانید : بهترین نوع رژیم غذایی برای بیماران قلبی چیست؟

دلایل فیبریلاسیون دهلیزی دریچه ای

هنوز تعریف استانداردی از فیبریلاسیون دهلیزی دریچه ای وجود ندارد. با این حال ، برخی از علل پذیرفته شده برای فیبریلاسیون دهلیزی دریچه ای وجود دارد که عبارتند از:

تنگی دریچه میترال

در تنگی دریچه میترال، اندازه دریچه میترال باریک تر از حد طبیعی است. دریچه میترال دهلیز چپ قلب شما را به بطن چپ متصل می کند. در نتیجه این وضعیت، خون به طور معمول به داخل بطن چپ جریان نمی یابد. این منجر به ضربان قلب نامنظم می شود.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
انواع سنکوپ

تب روماتیسمی شایع ترین علت تنگی دریچه میترال است. در حالی که این وضعیت دیگر در ایالات متحده بسیار رایج نیست ، تب روماتیسمی هنوز در کشورهای در حال توسعه رخ می دهد.

دریچه قلب مصنوعی

یکی دیگر از دلایل فیبریلاسیون دهلیزی دریچه ای داشتن دریچه قلب مصنوعی است. از دریچه های قلب مصنوعی برای جایگزینی دریچه بیمار  استفاده می شود. دریچه ها می توانند از مواد مختلف ساخته شوند از جمله:

دریچه مکانیکی قلب

دریچه بافتی از اهداکننده حیوان

یک دریچه بافتی از یک اهداکننده انسانی

تشخیص AFib دریچه ای

اگر هیچ نشانه ای از AFib ندارید ، ممکن است پزشک هنگام آزمایش وضعیت غیر مرتبط، ضربان قلب نامنظم را پیدا کند. اگر پزشک شما فکر می کند شما ممکن است AFib داشته باشید ، یک معاینه فیزیکی انجام می دهد و در مورد خانواده و سابقه پزشکی شما سوال می کند.

آنها همچنین از شما می خواهند آزمایش بیشتری انجام دهید. بهتر است به بهترین دکتر قلب مراجعه نمایید تا آزمایش های دقیق تری را انجام دهند.

 

آزمایشات مربوط به فیبریلاسیون دهلیزی دریچه ای

EKG

اکوکاردیوگرام

اکوکاردیوگرافی استرس

آزمایش خون

درمان فیبریلاسیون دهلیزی دریچه ای

پزشک شما ممکن است از چندین روش مختلف برای جلوگیری از لخته شدن خون و کنترل ضربان قلب و ریتم شما استفاده کند. در ادامه جلوگیری از لخته شدن خون را توضیح خواهیم داد.

جلوگیری از لخته شدن خون

داروهای ضد انعقاد به کاهش احتمال لخته شدن خون کمک می کند. اگر دریچه قلب مصنوعی دارید ، این دارو مهم است. این به این دلیل است که لخته های خون می توانند روی برگچه ها یا فلپ های دریچه مصنوعی ایجاد شوند.

رایج ترین داروهای ضد انعقاد آنتاگونیست های ویتامین K مانند وارفارین (کومادین) هستند. این داروهای ضد انعقاد، توانایی بدن شما در استفاده از ویتامین K را که برای ایجاد لخته مورد نیاز است، مسدود می کند.

و…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =