دلایل درد قفسه سینه در نوجوانان

دلایل درد قفسه سینه در نوجوانان

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

دلایل درد قفسه سینه در نوجوانان

ممکن است برای شما سوال پیش آمده باشد که دلایل درد قفسه سینه در نوجوانان چیست؟ چه دلایلی وجود دارد که نوجوان احساس درد در ناحیه قفسه سینه می کند؟

در این مقاله به پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت و دلایل درد قفسه سینه در نوجوانان را مورد بررسی قرار می دهیم

با توجه به تحقیقات به دست آمده افراد بین 15 تا 24 سال، تقریبا14.2 درصد جزء مراجعه کنندگان به اورژانس می باشند که علت آن درد در ناحیه قفسه سینه می باشد.

بیشتر افراد در طول زندگی خود درد در ناحیه قفسه سینه را تجربه می کنند و حسهای مختلفی هم برای آن بیان می کنند مانند احساس سنگینی، خستگی و فشار. در اکثر اوقات، علت درد قفسه سینه در نوجوانان، درد در دیواره قفسه سینه می باشد .

دیواره قفسه سینه شامل پوست، چربی، ماهیچه ها و استخوان هایی می باشد که یک لایه محافظتی در اطراف قلب، رگ های خونی اصلی، ریه ها و مری ایجاد می کند. استخوان های موجود در دیواره قفسه سینه شامل دنده، استخوان  جناغ سینه و ستون فقرات می باشد و زمانی که این نواحی درد کند موجب می شود که قفسه سینه احساس درد کند و او را ناراحت کند.

در ادامه به توضیح علل درد قفسه سینه در نوجوانان می پردازیم تا بهتر با این موارد آشنا شوید و در صورت بروز مشکل به بهترین متخصص قلب مراجعه نمایید و بتوانید با مصرف داروهای دکتر بهبودی خود را به دست آورید تا در آینده دچار مشکل نگردید.

همچنین بخوانید : انواع آنژین صدری

رادیولوژی

دلایل درد قفسه سینه در نوجوانان

می توان گفت که یکی از دلایل اصلی درد قفسه سینه در نوجوانان، کوستوکندریت می باشد. کوستوکندریت یک نوع التهاب غضروفی است که دنده را به استخوان سینه یا همان جناغ سینه متصل می کند و موجب ایجاد درد شدید در قفسه سینه می گردد و با نفس عمیق کشیدن به مراتب بدتر می شود.

کوستوکندریت عموما علت مشخصی ندارد و ممکن است چندین هفته یا حتی بیشتر از آن طول بکشد. درد دیواره قفسه سینه می تواند به خاطر سندرم درد مزمن مانند فیبرومیالژیا یا ترومای دنده و عضله های اطراف آن باشد. در صورت بروز مشکل می توانید به بهترین متخصص قلب مراجعه نمایید تا با رعایت نکات گفته شده توسط پزشک بهبودی خود را به دست آورید

یکی از دلایل دیگر درد قفسه سینه می تواند ناشی از بیماری های مری و معده مانند رفلاکس معده باشد. در این صورت اسید معده به عقب و به طرف بالای مری انتقال می یابد . درد ایجاد شده از این بیماری غالبا پس از خوردن غذا یا خوابیدن در شب اتفاق می افتد.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
سکته قلبی چیست؟

استرس، اضطراب و حمله های پانیک عصبی می توانند موجب درد قفسه سینه شوند. حمله های پانیک عصبی شامل ضربان قلب سریع، تنگی نفس، تعریق، حالت تهوع، سرگیجه یا گاهی اوقات ترس از مرگ می باشد.

گاهی اوقات درد قفسه سینه در نوجوانان می تواند به ریه ها، قلب یا رگ های خونی ارتباط داشته باشد. به عنوان مثال پنوموتوراکس که در اثر ورود هوا به فضای میان دیواره قفسه سینه و ریه، به نام فضای پلور اتفاق می افتد می تواند به صورت عادی و بدون علت اتفاق بیفتد. علامت این بیماری با شروع ناگهانی درد در قفسه سینه و تنگی نفس می باشد

بیماری پریکاردیت یا  التهاب غشای اطراف قلب هم می تواند به نوبه خود موجب درد در قفسه سینه گردد که با هر بار نفس عمیق کشیدن بدتر می شود.  این بیماری معمولا منشاء ویروسی دارد.

وجود بیماری کاردیومیوپاتی یا بیماری ماهیچه قلب  که غالبا ارثی می باشد و در آن ماهیچه قلب به صورت غیر عادی ضخیم می شود. شمار کمی از افراد متبلا به بیماری کاردیومیوپاتی درد قفسه سینه، تنگی نفس و ضربان قلب نامنظم را تجربه می کنند.

همچنین بخوانید : التهاب عضله قلب چیست

سخن آخر

امیدواریم که مطالب ارائه شده به شما در تشخیص دلایل درد قفسه سینه  کمک کرده باشد تا بدین صورت برای بهبودی آن به بهترین متخصص قلب مراجعه نمایید و بهبودی خود را به دست آورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =