قلب

درمان های پس از سکته قلبی

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

درمان های پس از سکته قلبی- درمان زود هنگام پس از سکته قلبی می تواند آسیب های قلبی شما را محدود کند. درمان سکته قلبی بستگی به شدت انسداد و میزان آسیب به عضله دارد.

درمان اولیه قبل از تشخیص سکته قلبی

درمان اولیه ممکن است حتی قبل از تشخیص حمله قلبی توسط بهترین متخصص قلب آغاز شود که در این صورت می توان از روش های زیر استفاده کرد.

یک دوز آسپرین برای رقیق شدن خون و جلوگیری از لخته شدن بیشتر

نیتروگلیسیرین برای کمک به تسهیل کار قلب شما و بهبود جریان خون مفید است

اکسیژن درمانی

درمان درد قفسه سینه

هنگامی که پزشکان از حمله قلبی مطمئن شدند درمان با هدف بازگرداندن جریان خون به قلب ادامه می یابد. دو روش اصلی برای باز کردن عروق مسدود شده عبارتند از:

داروهای ترومبولیتیک که معمولا به عنوان لیزکننده های لخته شناخته می شوند. برای بهترین نتایج، این داروها ظرف چند ساعت پس از شروع علائم باید در اسرع وقت داده شوند.

مداخله کرونری از راه پوست (PCI) که بیشتر به آنژیوپلاستی معروف است

درمان های دیگر نیز ممکن است لازم باشد. به عنوان مثال اگر بیمار دچار آریتمی مانند تاکی کاردی بطنی یا حتی فیبریلاسیون بطنی است تیم پزشکی اورژانس باید آن را درمان کند. درمان ها ممکن است شامل دفیبریلاسیون یا کاردیوورژن باشد.

همچنین بخوانید : بیماری دریچه ای قلب

داروهایی که ممکن است در طول یا بعد از حمله قلبی تجویز شوند

مهار کننده های ACE برای کاهش فشار خون و کند کردن روند ضعیف شدن قلب

داروهای ضد انعقاد  که به عنوان رقیق کننده خون شناخته می شوند   از بزرگ شدن لخته ها جلوگیری می کند.

مسدود کننده های بتا برای کاهش حجم کاری که قلب باید انجام دهد برای تسکین درد قفسه سینه، برای جلوگیری از حمله قلبی دیگر و درمان ضربان نامنظم قلب

استاتین ها به کنترل و کاهش کلسترول خون کمک می کنند  که می تواند شانس حمله قلبی یا سکته مغزی را در آینده کاهش دهد.

ضد آریتمی برای درمان آریتمی های خاص

مسکن ها

دارویی که به کاهش اضطراب کمک می کند

سکته قلبی

آیا به جز تماس بااورژانس روشی برای به حداقل رساندن آسیب های سکته قلبی وجود دارد؟

اگر در خانه هستید و علائم سکته قلبی دارید باید فورا با اورژانس تماس بگیرید. منتظر نمانید و امیدوار نباشید که درد برطرف شود. هرچه زودتر به شما کمک شود شانس بیشتری برای زنده ماندن و محدود کردن آسیب به قلب خواهید داشت.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
نارسایی دریچه میترال چیست؟

در حالی که منتظر رسیدن کمک هستید  کارهای دیگری نیز می توانید انجام دهید. شما باید آسپرین را بجوید و قورت دهید (به شرطی که به آسپرین حساسیت نداشته باشید). طعم بدی دارد  اما می تواند جان شما را نجات دهد. اگر برای شما نیتروگلیسیرین تجویز شده است آن را نیز مصرف کنید. اگر با کسی هستید که دچار حمله قلبی شده و بیهوش استCPR را شروع کنید. اگر دفیبریلاتور در اطراف شما وجود دارد از فرد دیگری بخواهید تا در حین CPR آن را بکار بگیرد. استفاده از دفیبریلاتور آسان است و همه آنها با دستورالعمل همراه هستند. ممکن است برخی از اپراتورهای اورژانس  با شما صحبت کنند و به شما بگویند چه کاری انجام دهید.

همچنین بخوانید : علل نارسایی دریچه آئورت چیست؟

روشهای پزشکی که پزشکان قلب ممکن است برای درمان حملات قلبی استفاده کنند

اگر حمله قلبی شدید باشد ممکن است بهترین متخصص قلب جراحی را انجام دهد. رایج ترین عمل اورژانسی که پزشکان برای درمان حملات قلبی انجام می دهند مداخله کرونری از راه پوست (PCI) است. در طول PCI ، پزشکان می توانند داخل عروق را ببینند تا محل انسداد را که باعث حمله قلبی می شود، جستجو کنند. هنگامی که انسداد پیدا شد پزشکان قلب می توانند اقدامات لازم را برای درمان آن انجام دهند. غالبا بهترین متخصص قلب برای باز نگه داشتن شریان استنت می گذارد.

عمل  دیگری که پس از حمله قلبی انجام می شود پیوند بای پس عروق کرونر (CABG) است. این جراحی با هدایت عروق خونی در اطراف ناحیه مسدود شده  به بازگرداندن جریان خون به عضله قلب از طریق عروق کرونر کمک می کند.

اگر دریچه های قلب یا ماهیچه آسیب دیده باشند ممکن است جراحی های دیگری نیز لازم باشد مانند ترمیم دریچه یا جراحی تعویض.

درمان سکته قلبی بعد از خروج از بیمارستان

هنگامی که از بیمارستان مرخص می شوید درمان شما ادامه می یابد. برنامه درمانی شما بستگی به شدت حمله قلبی، میزان آسیب عضله قلب و سایر شرایط سلامتی شما دارد. اطمینان حاصل کنید که از تمام دستورالعمل های ترخیص و توصیه های بهترین متخصص قلب که شما را عمل کرده پیروی کنید. میزان بهبودی شما و شانس شما برای بهبودی موفق و طولانی مدت تا حد زیادی تحت کنترل شما است. نکاتی که باید پس از خروج از بیمارستان رعایت کنید:

توصیه های پزشک خود را دنبال کنید.

در صورت بروز علائم حمله قلبی یا سکته مغزی ، فورا با اورژانس تماس بگیرید. اگر احساس ناراحتی می کنید یا سوال یا نگرانی دارید با مطب پزشک خود تماس بگیرید.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
نکات پیش از مصرف قرص پروپرانولول

آرام باشید اما هر روز کمی ورزش کنید. با پزشک خود در مورد نوع ورزش هایی که باید انجام دهید و نباید انجام دهید و مدت زمان انجام روزانه مشورت کنید.

تمام داروهای خود را مصرف کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 7 =