خطرات ناشی از دستگاه کمک بطنی (VAD)

خطرات ناشی از دستگاه کمک بطنی (VAD)

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

خطرات ناشی از دستگاه کمک بطنی (VAD)

خطرات ناشی از دستگاه کمک بطنی (VAD) می تواند شامل موارد مختلفی باشد که در این مقاله به ذکر این خطرات پرداخته ایم.

دستگاه کمک بطنی

دستگاه کمکی بطنی (VAD) که به عنوان یک دستگاه پشتیبانی گردش خون مکانیکی نیز شناخته می شود یک پمپ مکانیکی قابل کاشت است که به پمپاژ خون از حفره های تحتانی قلب (بطن ها) به بقیه بدن شما کمک می کند. VAD در افرادی که قلب ضعیف یا نارسایی قلبی دارند استفاده می شود.

اگرچه VAD را می توان در چپ، راست یا هر دو بطن قلب قرار داد، اما بیشتر در بطن چپ استفاده می شود. هنگامی که در بطن چپ قرار می گیرد ، دستگاه کمک بطن چپ (LVAD) نامیده می شود.

روش کاشت VAD اغلب نیاز به جراحی قلب باز دارد که لزوم نیاز به آن توسط بهترین متخصص قلب مشخص میشود زیرا موجب خطرات جدی است. با این حال، اگر نارسایی شدید قلبی دارید ، VAD می تواند نجات دهنده باشد.

پزشک شما ممکن است توصیه کند که برای شما یک VAD کاشت کند اگر شما منتظر پیوند قلب هستید ممکن است در مواقعی که منتظر در دسترس قرار گرفتن قلب اهدا کننده هستید ، VAD کاشته شود.

VAD می تواند با وجود قلب بیمار پمپاژ خون را حفظ کند و هنگامی که قلب جدید شما کاشته می شود ، برداشته می شود. همچنین ممکن است به بهبود عملکرد سایر اندام های بدن شما که ممکن است به درستی کار نکنند کمک کند.

VAD ممکن است گاهی اوقات دربیمار نارسایی قلبی کاشته شود که به دلیل سن یا سایر شرایط پزشکی واجد شرایط پیوند قلب نیست. به این «درمان مقصد» می گویند.

همچنین بخوانید : بررسی کامل مراحل پیوند قلب و نکات مهم

خطرات قلبی

در برخی موارد ، VAD ممکن است شرایطی را ایجاب کند که شما جزء کاندیدای قلب شوید یا ممکن است VAD را به عنوان یک درمان دائمی حفظ کنید.

VADs به طور فزاینده ای برای افرادی که نارسایی قلبی دارند اما کاندید مناسبی برای پیوند قلب نیستند به عنوان یک درمان طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی اگر سن شما بالاتر از 65 سال است، ممکن است واجد شرایط پیوند قلب نباشید. در آن شرایط ، VAD به عنوان درمان نارسایی قلبی کاشته می شود.

عملکرد قلب شما می تواند دوباره عادی شود. اگر نارسایی قلبی شما موقتی است. پزشک ممکن است کاشت VAD را توصیه کند تا زمانی که قلب شما به اندازه کافی سالم باشد که بتواند دوباره خون را پمپ کند. همچنین ممکن است برای مدت کوتاهی در طول یا بعد از جراحی قلب ، VAD کاشته شود. ممکن است چند هفته یا چند ماه یک VAD کاشته شود.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
آنژیوپلاستی عروق کرونر چیست؟ + توصیه های لازم در مورد آن | جوزانی

RVAD ها ممکن است پس از برخی از جراحی های قلبی به طور موقت کاشته شوند. RVAD می تواند جریان خون را از بطن راست به ریه ها حفظ کند.

اگر VAD نمی تواند به قلب شما کمک کند ، پزشک شما که مطمئنا بهترین متخصص قلب است ممکن است یک قلب مصنوعی کامل را به عنوان یک گزینه درمانی در نظر بگیرد.

این دستگاه جایگزین دو حفره پایین قلب (بطن)  شما می شود. این گزینه عموما فقط برای افرادی با نارسایی شدید قلبی در نظر گرفته می شود که شرایط آنها از طریق سایر روش های درمانی بهبود نیافته است.

ممکن است زمانی که منتظر پیوند قلب هستید، این یک گزینه باشد. پزشک شما با شما صحبت می کند که آیا قلب مصنوعی یک گزینه درمانی مناسب برای شما است یا خیر.

دستگاه کمک بطنی (VAD) هر چند توسط بهترین متخصص قلب توصیه شود اما می تواند خطراتی را به همراه داشته باشد که در ادامه خواهیم گفت.

خطرات ناشی از دستگاه کمک بطنی (VAD)

خطرات ناشی از دستگاه کمک بطنی (VAD) می تواند شامل موارد زیر باشد.

لخته شدن خون. همانطور که خون شما از طریق VAD شما حرکت می کند، ممکن است لخته های خون ایجاد شود. لخته شدن خون می تواند جریان طبیعی خون را در قلب شما کند یا مسدود کند که می تواند منجر به سکته مغزی یا حمله قلبی شود یا باعث شود که VAD شما متوقف شود.

پزشک شما داروهای رقیق کننده خون از جمله وارفارین (کومادین ) و آسپرین را برای جلوگیری از لخته شدن خون پس از کاشت VAD تجویز می کند که برای کنترل، باید مرتبا آزمایش خون انجام دهید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =