تعویض دریچه آئورت قلب

تعویض دریچه آئورت قلب ، جراحی قلب به منظور تعویض دریچه

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

تعویض دریچه آئورت قلب یا میترال یکی از انواع عمل جراحی قلبی است که در آن به دلیل کار نکردن دریچه با دریچه مناسب جایگزین می شود. اگر دریچه های قلب به درستی کار نکنند، بیمار ممکن است با عوارض و مشکلات شدیدی مواجه شود که حتی منجر به مرگ می شود. دریچه های تعویض شده ممکن است برای مادام العمر موثر باشند.

 

تعویض دریچه آئورت قلب

تعویض دریچه آئورت قلب

عملکرد دریچه آئورت قلب

قلب دارای چهار دریچه شامل دریچه آئورت، دریچه میترال، دریچه سه لتی و دریچه ریوی است. این دریچه ها خون را از طریق قلب در جهت درست هدایت می کنند. دریچه‌های میترال و سه لتی جریان خون را از دهلیزها به بطن‌ها کنترل می‌کنند و دریچه‌های آئورت و ریوی وظیفه هدایت خون از بطن‌ها به بیرون قلب را بر عهده دارند.

دریچه آئورت و دریچه میترال شایع ترین دریچه هایی هستند که در قلب مورد بحث قرار می گیرند. دریچه میترال سمت چپ بالا و پایین قلب را جدا می کند. دریچه آئورت بین بطن چپ و شریان آئورت قرار دارد. این دریچه در بالای حفره بطن چپ قرار دارد. دکتر جوزانی کهن بهترین متخصص قلب و عروق توضیحات مفیدی در این زمینه ارائه می دهند، برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

اختلالات دریچه آئورت و میترال

دو اختلال رایج در عملکرد دریچه آئورت و میترال عبارتند از:

  •   برگشت خون

این وضعیت به این معنی است که دریچه آئورت یا دریچه میترال به درستی بسته نمی شوند. این امر باعث برگشت خون به عقب میشود.

  •   باریک شدن دریچه

این بدان معنی است که دریچه آئورت یا میترال در حال باریک شدن است. بنابراین به طور کامل باز نمی شوند. این تنگی جریان خون را از طریق دریچه محدود می کند و فشار زیادی به قلب وارد می کند تا خون را از طریق دریچه باریک پمپ کند.

باز و بسته شدن نادرست دریچه آئورت و دریچه میترال می تواند مشکلات زیادی را برای قلب ایجاد کند و علائم و مشکلات زیادی مانند نارسایی قلبی را ایجاد کند.

تعویض دریچه آئورت قلب

تعویض دریچه آئورت قلب

جراحی تعویض دریچه آئورت قلب

اگر آسیب دریچه آئورت یا میترال شدید باشد، با روش هایی مانند ترمیم دریچه میترال یا آئورت یا تغییر شکل دریچه قابل درمان نیست.

در این بیماران، جراح قلب تعویض دریچه آئورت یا تعویض دریچه میترال را توصیه می کند. این دریچه های معیوب را می توان با دریچه های مکانیکی یا حیوانی (بیولوژیکی) جایگزین کرد.

  •   دریچه های مکانیکی:
با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
عوارض داروی پروپرانولول برای زنان باردار چیست؟

این دریچه ها از تیتانیوم یا کربن پیرولیتیک ساخته شده اند که بادوام و مصنوعی هستند. طول عمر دریچه های مکانیکی حدود 30 سال است و بیمار باید همیشه از داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین یا کومادین استفاده کند. دریچه های مکانیکی برای بیماران زیر 50 سال توصیه می شود.

  •   دریچه های بیولوژیکی یا حیوانی:

این دریچه ها از بافت حیوانی ساخته شده اند. طول عمر این ها 10 تا 15 سال می باشد.این نوع دریچه برای بیماران بالای 65 سال توصیه می شود.

تعویض دریچه آئورت قلب

عمل تعویض دریچه آئورت قلب

تعویض دریچه آئورت قلب یا تعویض دریچه میترال تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. بهترین دکتر قلب باید دیواره قفسه سینه و همچنین قلب را باز کند تا به قلب دسترسی پیدا کند. جراح ، قلب را به دستگاه قلبی ریوی متصل می کند که قلب را در حین جراحی متوقف می کند.

در حین عمل، جراح هرگونه بافت یا تجمع کلسیفیکاسیون روی دریچه را برای بهبود عملکرد آن برمی دارد. کل دریچه آسیب دیده را کاملا جدا می کند و سپس دریچه مصنوعی را به محل دریچه حذف شده می دوزد.

دریچه جدید اکنون آماده راه اندازی است. جراح قلب یک بار دریچه را چک می کند تا مطمئن شود قلب به درستی کار می کند. سپس جریان خون بازیابی می شود، جراح بخیه می زند و برش را می بندد. مدت زمان جراحی تعویض دریچه میترال یا جراحی تعویض دریچه آئورت در هر بیمار متفاوت است و می تواند 3 تا 5 ساعت طول بکشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شانزده =