تست ورزش

تست ورزش چیست؟

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

همانطور که در مطالب گذشته اقدامات سفر برای بیماران قلبیبیان کردیم،در این مطلب  تشریح میکنیم مثبت بودن تست ورزش نشانه چیست؟ در ابتدا تست ورزش را برای شما توضیح می دهیم سپس برخی از نکات آن را به شما یادآوری می کنیم.

در واقع سلامت قلب را در حین فعالیت ورزشی مورد آزمایش قرار می دهند.برای این که عضلات به خوبی فعالیت کنند باید خون درون آن ها به حرکت در بیاید.

تست ورزش چیست؟

اگر بخواهیم این آزمایش را توضیح دهیم در واقع با این تست  تاثیر ورزش بر سلامت قلب مورد بررسی قرار می گیرد.تست ورزش در واقع یکی از روش های تشخیص بیماری عروق کرونری قلب می باشد.

در اکثر اوقات تست ورزش با استفاده از تردمیل که بر روی آن راه میروید مورد انجام قرار می گیرد.در طی این آزمایش ضربان قلب و هم چنین فشار خون شما مورد بررسی قرار میگیرد.

در افرادی که نشانه های بیماری عروق کرونر یا بیماری های دیگر قلبی مشاهده می گردد،بهترین متخصص اکوکاردیوگرافی قلب با توجه به این که دارای سوابق پزشکی بالایی می باشد،این نوع بیماری ها را با استفاده از تست ورزش و اکوکاردیوگرافی مورد آزمایش قرار می دهد و راهی برای درمان این دسته بیماران می یابد.

بهترین متخصص قلب با استفاده از علم خود می تواند راهکار مناسبی برای درمان بیماران قلبی ارائه دهد.

در صورتی که تحت درمان می باشید ممکن است با انجام تست ورزش درصد بهبودی بیماری خود را مورد سنجش قرار دهید.در این صورت شاهد پیشرفت  یا پسرفت کردن دربهبودی می شوید.

تست ورزش چگونه انجام می گیرد؟

بسیاری از بیماران قلبی برای انجام آزمایش هایی که منجر به درمان می شوند نگرانی هایی دارند که آیا این آزمایش درد دارد یا خیر؟

برای این که به شما پاسخ مناسبی بدهیم،تست ورزش کاملا روش بدون درد می باشد.

قبل از این که آزمایش ورزش یا تست ورزش را پزشک معالج انجام دهد،ابتدا ضربان قلب بیمار و فشار خون و دیگر بررسی ها را بررسی می نماید.

تست ورزش باعث تشخیص سریع بیماری های قلبی می شود

 

برای انجام این آزمایش ابتدا پزشک از بیمار می خواهد تا بر روی دوچرخه یا تردمیل قرار گیرد،سپس دستگاه را روشن می نماید بعد از این که دستگاه روشن گردید،به اصطلاح می بایست بیمار به حرکت در بیاید بعد از این که بیمار به حرکت در آمد،آنالیز بیمار مورد ثبت قرار می گیرد.

این آزمایش معمولا تا زمانی ادامه دارد که ضربان قلب افزایش یابد،پس از این که ضربان قلب به حد نصاب رسید این آزمایش مورد توقف قرار می گیرد.در بیمارانی که از درد در ناحیه سینه و جناغ سینه و درد های عضلانی رنج می برند این آزمایش نسبت به دیگر بیماران سریع تر به پایان می رسد چرا که ممکن است در صورت بالا رفتن ضربان قلب این بیماران فشار خون نیز به شدت افزایش یابد در این صورت ممکن است حملاتی را به همراه داشته باشد.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
رابطه سن و بروز بیماری های قلبی چیست؟

ممکن است در بعضی از مراکزی که تست های ورزش انجام می گیرند،از دوچرخه برای بررسی استفاده کنند.

مطالب مرتبط:هماتوم چیست؟

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + پانزده =