اقدامات سفر برای بیماران قلبی

اقدامات سفر برای بیماران قلبی

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

مسلما بعضی از بیماران قلبی برای تغییر در آب و هوا و بهبود روحیه ی خود و خانواده شان دست به سفر کردن میزنند اما اقدامات سفر برای بیماران قلبی چه نکاتی می باشد.مسافرت ممکن است سبب تغیر در رژیم غذایی و بهم خوردن ساعات خواب و همچنین خستگی شود.در مواقعی نیز ممکن است شما را با اضطراب و استرس همراه کند که این امر برای شما کمی خطرناک می باشد.

اگر نکات ایمنی و توصیه های پزشکی در مسافرت برای بیماران قلبی رعایت شود به رویه درمان فرد بیمار کمک بسیار زیادی می کند.

اگر عمل جراحی قلب خود را با موفقیت پشت سر گذاشته اید و یا از بیماری های قلبی رنج می برید که تحت درمان می باشید پیشنهاد می کنیم که قبل از مسافرت برای پایین آوردن احتمالات خطر از همه لحاظ ابتدا با پزشک خود مشورت نمایید.

اقدامات سفر برای بیماران قلبی

نکات مرتبط: تفاوت بالون قلب و فنر قلب

نکات اساسی در مسافرت بیماران قلبی

در ادامه به برخی از نکات و  اقدامات سفر برای بیماران قلبی می پردازیم.

 ابتدا با پزشک خود سفر را در میان بگذارید.

در صورتی که شما عمل جراحی را با سلامت پشت سر گذاشته اید و حال نسبتا مساعدی دارید نیز می بایست این عملکرد را با پزشک خود در میان بگذارید.بالاخره در مسافرت نیز ممکن است برخی عوامل محیطی مانند سرما و یا گرما نیز بر روی شما تاثیر بگذارد.حتما شهر محل سفر خود را به پزشک بیان کنید.پزشک پس از معاینه حالات روحی و جسمی شما بیان می کند که رفتن به سفر برای شما سوددارد یا ضرر.

محل سفر خود را به درستی انتخاب نمایید.

انتخاب محل مسافرت برای شما بسیار مهم می باشد.برخی از مناطق ممکن است آب و هوایی سرد و برخی دیگر نیز آب و هوایی گرم داشته باشد.

در قسمت هایی نیز ممکن است با توجه به ارتفاع بالای آن نواحی عملکرد قلب شما را به خطر بی اندازد.اگر شما نکات و اقدامات سفر برای بیماران قلبی را بلد باشید بدون شک مسافرت رفتن برای شما هیچ گونه ضرری در پی نخواهد داشت و سودمند نیز خواهد بود.

اقدامات سفر برای بیماران قلبی

اولین اقدام برداشتن داروهای مصرفی

داروهای مصرفی خود را به اندازه ی کافی و باتوجه به تعداد روز های مسافرت بردارید.همانطور که این دارو ها را در ساعت های مختلفی از روز در خانه و در روز های معمولی مصرف می کنید همانطور این روند را ادامه دهید.حتما مقدار کافی برای خود دارو همراه داشته باشید چرا که ممکن است دارو های شما تمام شود ونتوانید داروی اصلی خود را در شهر محل مسافرت خود تهیه کنید.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
اکوکاردیوگرافی داپلر رنگی چیست و به چه منظوری انجام می شود؟

بخشی از زمان خود را به ورزش کردن اختصاص دهید

حتما توجه داشته باشید که در هنگام سفر با خودرو می بایست هر از چند گاهی پاهای خود را تکان دهید و هم چنین دو ساعت یک بار سعی کنید از خودروی شخصی خودتان خارج شوید و برای مدت چند دقیقه به پیاده روی بپردازید.پس از این که به مقصد نهایی رسیدید حتما پیاده روی را فراموش نکنید و اگر حالتان مساعد می باشد می توانید به ورزش های سبک بپردازید.اقدامات سفر برای بیماران قلبی باید رعایت شود چرا که ممکن است در صورت عدم رعایت این موارد خطراتی را همراه داشته باشد.

اقدامات سفر برای بیماران قلبی

حتما رژیم غذایی خود را رعایت نمایید

ممکن است پزشک پس از درمان یا عمل جراحی برای شما رژیمی را در نظر گرفته باشد،در این صورت باید به گفته ی پزشک گوش دهید و رژیم غذایی خود را همین طور ادامه دهید.حتما در طی مسافرت مقدار زیادی آب بنوشید چرا که ممکن است در طی سفر دچار یبوست شوید.

اقدامات سفر برای بیماران قلبی

پرهیز از مصرف سیگار

مصرف سیگار باعث افزایش بیماری های قلبی می شود.در هنگام مسافرت مصرف سیگار برای خود فرد و همراهان آن نیز پیشنهاد نمی گردد.چرا که ممکن است به فرد بیمار صدماتی را وارد نماید.

رعایت نکات و  اقدامات سفر برای بیماران قلبی امری حیاتی می باشد.

سعی کنید خود را در محیط هایی قرار دهید که هیچ گونه اضطراب و استرسی وجود نداشته باشد.

مطالب دیگر: تاثیر مصرف سیگار بر قلب و عروق

                 بهترین متخصص قلب

                بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =