آیا گلو درد چرکی باعث رماتیسم قلبی میشود

آیا گلو درد چرکی باعث رماتیسم قلبی میشود

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

بسیاری از افرادی که به دلیل وجود مشکلات و عارضه های قلبی به فوق تخصص آنژیوگرافی در تهران و بهترین دکتر قلب تهران مراجعه میکنند، برای گرفتن اکو به مراکز اکو قلب تهران فرستاده میشوند تا پزشک بتواند به کمک اکو عارضه قلبی بیمار را شناسایی کند.

مشکلات قلبی می‌تواند در اشکال گوناگونی بروز پیدا کند و البته بسیاری از بیماری ها به دلیل بیماری های کهنه و عفونت ها به وجود می آیند.

حتما شما هم شنیده اید که بسیاری از پزشکان سرماخوردگی را مادربسیاری از بیماری‌ها می‌دانند، سرماخوردگی با آنکه  یک بیماری ساده است اما اگر به موقع درمان نشود و باعث عفونت در گلو شود می‌تواند مشکلات زیادی را برای بدن به وجود بیاورد.

یکی از مشکلات رایجی که عفونت گلو مخصوصاً در کودکی می‌تواند برای بدن و مشخصاً قلب  به وجود بیاورد روماتیسم قلبی می‌باشد. اما روماتیسم قلبی چه بیماری است و رابطه بین گلو درد چرکی و روماتیسم قلبی چیست؟

موضوعی می باشد که ما در این مقاله تحت عنوان گلو درد چرکی و روماتیسم قلبی به آن خواهیم پرداخت. پس اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات در این زمینه هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

روماتیسم قلبی و تب روماتیسمی

گلو درد چرکی رماتیسم قلبی

روماتیسم قلبی و تب روماتیسمی

در این قسمت از مقاله و قبل از اینکه به بررسی رابطه میان گلو درد چرکی و روماتیسم قلبی بپردازیم. ابتدا لازم است که اطلاعاتی در مورد روماتیسم قلبی و تب روماتیسمی در اختیار شما قرار دهیم؟

روماتیسم قلبی چیست؟

روماتیسم قلبی یکی از انواع بیماری‌های قلبی می‌باشد، که در آن فرد ممکن است نارسایی احتقانی قلب را تجربه کند.

این بیماری معمولاً با اختلال در عملکرد دریچه‌های قلب بروز پیدا می‌کند در بیشتر موارد دریچه میترال بر اثر این بیماری آسیب می‌بیند که منجر به تنگی میترال می‌شود‌ تقریباً در ۵۰ درصد از موارد، افرادی دچار روماتیسم قلبی می‌شوند که سابقه تب روماتیسمی را داشته اند.

تب روماتیسمی چیست؟

تب روماتیسمی یک نوع بیماری التهابی می‌باشد که بعد از عفونت باکتریایی به وجود می‌آید.معمولاً دلیل به وجود آمدن عفونت باکتریایی بر اثر گروهی از باکتری‌ها به نام استرپتوکوک می باشد.

در اکثر موارد تب روماتیسمی زمانی به وجود می‌آید که این عفونت به درمان آنتی بیوتیکی جواب ندهد. بیماری تب روماتیسمی می‌تواند باعث تاثیر بر مفاصل، پوست، مغز و قلب شود.

مهمترین علائم تب روماتیسمی عبارتند از: تحریکات پوستی، قرمز شدن بسیاری از مفاصل بدن، دل درد، خستگی مفرط، ورم مفاصل و کم شدن بی دلیل وزن همه این موارد از علائم تب روماتیسمی می باشند.

رابطه گلو درد چرکی و روماتیسم قلبی

همانگونه که در قسمت ابتدایی مقاله نیز به آن اشاره کردیم سرما خوردگی و گلودرد های به ظاهر ساده می‌توانند در صورت عدم وارسی و درمان به موقع با آنتی بیوتیک‌ها  منجربه روماتیسم قلبی شوند و عوارض خطرناکی را برای بیمار به همراه داشته باشند. بی توجهی به گلودرد و عفونت گلو در دوران کودکی می‌تواند احتمال روماتیسم قلبی را تا حد زیادی افزایش دهد.

روماتیسم قلبی در اکثر موارد روی دریچه میترال تاثیر می‌گذارد و باعث تنگ شدن و چسبندگی این دریچه می‌شود.معمولاً روماتیسم قلبی به وضعیتی گفته می‌شود که در آن بر اثر تب روماتیسمی آسیب‌هایی به دریچه‌ها وارد می‌شود.

آسیب دیدن دریچه‌ها از آنجا شروع می‌شود که بدن به عارضه‌های التهابی و عفونی که بر اثر باکتری استرپتوکوک به وجود می‌آید مبتلا شود.

این عارضه ممکن است در ابتدا یک گلودرد ساده باشد و بعداً می‌تواند با عفونت و چرک کردن گلو به سایر اعضای بدن از جمله قلب وارد شود و باعث بروز تب روماتیسمی شود. معمولاً در کودکان ارتباط گلو درد چرکی و روماتیسم قلبی یک ارتباط تنگاتنگ می باشد.

روماتیسم قلبی همواره با علائمی خود را نشان می‌دهد که از مهمترین آنها می‌توان به تنگی نفس، تپش قلب، درد سینه، تنگی نفس در هنگام خوابیدن، سرگیجه و احساس خستگی زودرس اشاره کرد.

شما می‌توانید با مراجعه به دکتر جوزانی بهترین دکتر قلب تهران و البته گرفتن اکو در مراکز اکو در تهران این بیماری را تشخیص داده و نسبت به درمان آن اقدام کنید.

گلو درد چرکی رماتیسم قلبی

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی ارتباط گلودرد چرکی و روماتیسم قلبی پرداختیم.به عنوان نتیجه‌گیری و جمع‌بندی در این مقاله می‌توانیم بگوییم که یکی از راه‌های ابتلا به روماتیسم قلبی گلودرد چرکی و عدم درمان آن در دوران کودکی می‌باشد.

شما می‌توانید با مداوای به موقع گلودرد چرکی از احتمال روماتیسم قلبی تا حد قابل توجهی جلوگیری نمایید. امیدواریم که با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی در مورد گلودرد چرکی و روماتیسم قلبی به دست آورده باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 18 =