انژیوگرافی از دست دکتر جوزانی کهن

آنژیوگرافی از دست چگونه انجام می شود؟ دکتر زهرا جوزانی کهن

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

آنژیوگرافی از دست خطرناک است؟ در چه زمانی آنژیوگرافی از دست انجام میشود؟ بعد از آنژیوگرافی از طریق دست چه مراقبتهایی نیاز است؟ چه داروهایی برای آنژیو از طریق دست نیاز است؟ اگر شما هم میخواهید تمام اطلاعات مرتبط با آنژیو از طریق دست را بدانید تا پایان این متن با ما همراه باشید.

هدف از انجام آنژیوی قلب بررسی کردن عروق خونی و ارزیابی شرایط بیمار است تا روش درمان مناسب بر حسب شرایط بیمار انتخاب گردد. دکتر لوله ی نازک و انعطاف پذیر(کاتتر) را در عروق خونی بازوی شما وارد میکند.

شریان رادیال وظیفه ی آن خون رسانی به دست را برعهده دارد که این شریان در محل نبضتان قرار میگیرد. آنژیوپلاستی که از طریق شریان رادیال است برای اولین بار در سال 1990 در کشور هلند انجام شد. این نوع شریان راه ساده تری برای دسترسی به قلب را میدهد و گاهی اوقات آسان تراست.

آیا آنژیوگرافی از دست خطرناک است؟

آمار مرگ و میر و علائم سکته قلبی و سکته ی مغزی در مدت زمان 30 روز بعد از عمل یکسان بوده اما خونریزی کمتری نسبت به مواردی که آنژیوپلاستی در محل شریان فمورال انجام شده وجود دارد.

لازم به ذکر است که استفاده از این متد برای افرادی که دچار سکته قلبی نیز می شوند موثر میباشد و انجام این عمل به وسیله پزشکان متخصص بسیار مهم است.

یکی دیگر از تفاوت های روش رادیال این است که نیاز نیست فرد در مدت زمان طولانی بعد از عمل به صورت خوابیده بماند تا مطمئن شود خونریزی متوقف شده در حقیقت افرادی که روش آنژیوپلاستی رادیال را انجام میدهند میتوانند در همان روز به خانه برگردند.

انژیوگرافی از دست دکتر جوزانی

 چه زمانی آنژیوگرافی از دست انجام میشود؟

اگر به هر کدام از مورد زیر دچار شدید پزشک متخصص به شما توصیه می کند که  nsj انجام شود:

علائم بیماری  شریان کرونری مانند درد در قسمت قفسه ی سینه

اختلالات قلبی که مادرزادی بوجود آمده اند(اختلالات مادرزادی قلب)

مشکلات دریچه ای قلبی که نیاز به جراحی دارند.

نتایج غیر طبیعی در تست ورزش

و..

بعد از آنژیو از طریق دست چه مراقبتهایی نیاز است؟

در صورتی که پزشکان برای شما آرام بخش تزریق کرده است به مدت 24 ساعت از کارهایی که نیاز به توجه جزئیات دارند خودداری کنید.برای ایمنی و امنیتتان رانندگی نکنید یا هر گونه وسایلی که می تواند خطرناک باشد البته تا زمانی که اثرات از بین رفته باشد صبر کنید بعد میتوانید به راحتی فکر کنید و واکنش نشان دهید.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
بالن قلب چقدر طول می کشد؟ بالون قلب مناسب چه افرادی است؟

در صورتی که پزشک متخصص ورزش را توصیه کرده˛پیاده روی میتواند ورزش خوب و مناسبی برای شما باشد و سعی کنید حداقل هفته ای دوساعت و نیم ورزش کنید.

چند مورد از خطرات کاتتر گذاری قلبی

  • خونریزی یا کبودی هایی که در محل ورود کاتتر به بدن شما ایجاد شده (کشاله ی ران˛بازو˛گردن˛ مچ)
  • درد در قسمتی که کاتتر وارد بدنتان شده.
  • وجود اختلال در ضربان قلب
  • عفونت در قسمت هایی که کاتتر وارد بدن شده
  • مصرف دارو برای آنژیو از طریق دست

بهترین متخصص انژیوگرافی قلب به شما خواهد گفت که چه زمانی داروهایتان را باید شروع کنید و همچنین دستور العملی در مورد داروهایی جدید به شما خواهد داد. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید مانند وارفارین˛کلوپیدوگرل با آسپرین حتما پزشک خود را مطلع کنید.

آنژیوگرافی از دست چگونه است؟

این روش چندین سال است که مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از افراد این روش  را نسبت به روش های دیگر ترجیح میدهند. در این روش از طریق شریان مچ دست یا در موارد کمتر از کنار شست کاتتر گذاشته شده و آنژیو انجام میشود. بعد از اتمام کار چون به وسیله بانداژ محل خونریزی فشرده می شود نیازی به استراحت مطلق نیست.

به طور طبیعی احتمال خونریزی کمتر است و بیماران احساس راحتی بیشتری دارند اما به دلیل این که قطر شریان دست کم است احتمال اسپاسم این شریان و درد دست بعد از آنژیو به ویژه برای افراد ریز جثه و خانوم ها در صورت اسپاسم بیش تر است و به ندرت ممکن است امکان آنژیو نباشد و از طریق پا ازمایش انجام میشود. همچنین از بین رفتن نبض شریان مچ دست معمولا علائمی ایجاد نمی کند و خطری ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + یک =