آسپرین

آسپرین

لطفاپس از مطالعه امتیاز دهید

یکی از داروهای مصرفی که بیماران قلبی چه خود سر یا چه با تجویز پزشک مصرف می کنند آسپیرین می باشد.در این مطلب اطلاعات مفید و کاملی را درباره ی این موضوع در اختیار شما قرار می دهیم امیدواریم تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید.نام دیگر دارو ی آسپرین ، سالیسیلات می باشد.

همان گونه که می دانید مصرف هر ماده ی شیمیایی ممکن است فواید و مضراتی را به همراه داشته باشد.این گمان نیز در قرص آسپیرین صدق می کند.توجه داشته باشید که مصرف زیاد این ماده ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد که در ادامه به طور کلی به بحث درباره ی این موضوع خواهیم پرداخت.

موارد مصرفی آسپرین

معمولا از این دارو برای درمان و کاهش  التهابات و یا پیشگیری حملات قلبی یا سکته ی مغزی و درد سینه استفاده می شود.

توجه داشته باشید که مصرف این دارو می بایست مورد تجویز پزشک قرار گرفته باشد در غیر این صورت با مصرف خود سر این دارو ممکن است سلامت شما با مصرف این دارو به خطر بیفتد.

در صورتی که پزشک برای شما آسپرین تجویز نمود و شما دارای مشکلات قبلی مانند خون ریزی روده یا معده می باشید می بایست تمام این اطلاعات را در اختیار پزشک معالج تان قرار دهید چرا که ممکن است پزشک تان از این مشکلات شما اطلاع چندانی نداشته باشد و همین امر برای شما خطراتی را به همراه دارد.

برای بیماران هموفیلی نیز مصرف این دارو پیش نهاد نمی شود.

طبق تحقیقاتی که اخیرا انجام شده است مشاهده شده است که در صورت استفاده مکرر از این دارو در سنین نوجوان و کودکان درصد احتمال به سندروم ری با مصرف این دارو افزایش می یابد.

علائم خطرناک در مصرف آسپرین

تا به این جا ی متن احتمالا درباره ی آسپرین اطلاعات مفیدی را متوجه شده باشید در ادامه برخی از علائم خطرناکی که ممکن است با مصرف این دارو برای شما بوجود بیاید در اختیار شما قرار می دهیم.توجه داشته باشید که در صورتی شما این علائم را بعد از مصرف آسپرین مشاهده کردید می بایست مصرف این دارو را قطع نمایید.

  • آسم یا آلرژی فصلی
  • زخم معده

در صورتی که شما این علائم و برخی علائم نامنظم را در بدنتان احساس کردید می بایست سریعا با پزشک معالج تان تماس بگیرید.

مصرف سالیسیلات در خانم های باردار

همان گونه که می دانید این دارو بنا به نظر پزشکان قابل تجویز می باشد.موردی که برای ما بسیار اهمیت دارد مصرف این دارو در اواخر دوران بارداری است و در خانم های باردار ممکن است سلامت جنین را به خطر بی اندازد.

با مطالعه مقاله زیر از ما حمایت کنید
تفاوت جراحی قلب باز و بسته چیست؟

میزان مصرف آسپرین

بسیاری از بیماران قلبی و … در مصرف دارو های درمانی شان به صورت خود سر اقدام می کنند که همین امر باعث می شود شما سلامت تان به خطر بیفتد.توجه داشته باشید که داروی آسپرین را طبق نظر پزشک تان مصرف نمایید.

  • در مصرف این دارو زیاده روی نکنید تنها به مقداری از این دارو استفاده نمایید که پزشک برای شما تجویز کرده است.
  • در صورتی که مصرف این دارو عملکرد طبیعی  معده ی شما را مورد اختلال قرار دهد می توانید این دارو را در هتگام میل غذا مصرف نمایید.
  • این دارو را به دور از آفتاب و در دمای اتاق نگه داری کنید.

عوارض جانبی آسپرین

تا به این جای متن اطلاعات کاملی را راجع به مصرف این دارو در اختیار شما قرار داده ایم در ادامه به بررسی برخی از عوارض جانبی در مصرف این دارو خواهیم پرداخت،توجه داشته باشید در صورتی که هر یک از علائم زیر را داشتید می بایست سریعا مصرف این دارو را قطع نمایید و به پزشک مراجعه نمایید.

  • بروز سرفه ی خونی
  • مدفوع های خونی
  • درد معده
  • و برخی علائمی دیگر که حالات غیر طبیعی دارد

بهترین دکتر قلب

بهترین متخصص اکوکاردیوگرافی قلب

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =